У Посольствах США та ЄС нагадали: якщо Україна хоче в НАТО, то судова реформа є ключовою

ПОЛІТИКА
12.05.2021, 13:15
У Посольствах США та ЄС нагадали: якщо Україна хоче в НАТО, то судова реформа є ключовою

Ключові реформи

«Частково корумпована і частково ненормально функціонуюча судова система підриває державність України кожен день», - Посол ЄС в Україні на форумі 11 травня.

В ході форуму «Україна 30», який проходить вчора, 11 травня, в Києві крім Президента Зеленського, міністрів і ін., виступили також тимчасово повірена у справах США в Україні Крістіна Квін та посол, голова представництва ЄС в Україні Матті Маасікас.

«Важливо пам'ятати, що в Україні також мають місце внутрішні елементи агресії. Це корупція та олігархи, що підривають сили української держави  збільшують вразливість України. Як заявив держсекретар Блінкен, поєднання корупції та російської агресії досягають мети, яка полягає в тому, щоб забрати в українського народу суверенне право обирати майбутнє для своєї країни.

Ми вітаємо кроки по основних реформ - зняття недоторканності з парламентаріїв, земельна реформа і реформа СБУ.

Як друзі України та стратегічні партнери ми надаємо допомогу щодо подальших реформ. Це посилення доброчесності та незалежності судової системи, зміцнення антикорупційних інституцій та корпоративного управління на державних підприємствах. Це ключові напрямки, кожне з яких важливо для вступу України в НАТО », - зазначила Христина Квін.

Посол, Голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас нагадав, що співпраця України з ЄС не є дорогою з одностороннім рухом. Він підкреслив, що ЄС робить все можливе для надання допомоги Україні.

Посол додав, що ЄС допомагає створювати Бюро економічної безпеки, і «робиться все, щоб закон про СБУ був прийнятий у другому читанні Верховною Радою України».

Голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас
Голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас

«Процес реформ з євроатлантичної інтеграції дуже важливий. Зовнішні виклики легше долати, якщо внутрішні реформи йдуть добре. Нам нагадав про це візит держсекретаря Блінкена минулого тижня.

На початку березня я був на форумі «Україна 30», де обговорювалася реформа правосуддя. І я говорив про те, яким чином частково корумпована і частково ненормально функціонуюча судова система підриває державність України кожен день. І це не просто система судів. Це рівень корупції, виклики, пов'язані з держпідприємствами, деякі з них є дуже важливими для безпеки і стабільності України. Це необхідно, щоб Україна могла ефективно боротися з зовнішніми викликами », - заявив Посол Євросоюзу.

Нагадаємо, що Володимир Зеленський вважає, що спочатку Україні треба дати План дій щодо членства в НАТО, а реформи не допоможуть впоратися з російською агресією. Так, 16 квітня Офіс Президента опублікував переклад інтерв'ю Володимира Зеленського, яке той дав італійській газеті La Repubblica.

«Сьогодні Україна потребує дій. І найкраще для цього - дати нам План дій щодо членства в НАТО. Наші Збройні Сили стримують єдину агресію в Європі, ми вистояли вже більше семи років і постійно вдосконалюємось. Це точно не секрет для тих наших друзів з НАТО, які приїжджають в Україну, беруть участь у спільних навчаннях з нашими військовими, проводять тренінги. Ми розуміємо, що Україна повинна відповідати стандартам НАТО, і проводимо необхідні реформи.

Але не можна зводити все лише до реформ, і особливо зараз, коли явно не реформи здатні не допустити розширення російської агресії », - підкреслив Зеленський.

У Посольствах США та ЄС нагадали: якщо Україна хоче в НАТО, то судова реформа є ключовою_3

Слід нагадати, що Держсекретар США Ентоні Блінкен після зустрічі з президентом Зеленським розповів, що обговорювалося питання судової реформи та незалежності антикорупційних органів, Зеленський же заявив, що перезавантажує Конституційний Суд.

Методи перезавантаження Конституційного суду та впровадження реформ від ЗеВлади нам давно відомі. Те, що Зеленський намагається впарити міжнародним партнерам під виглядом реформ, аж ніяк не наближає нас до міжнародних партнерів, навпаки "реформи" Зеленського відлякують інвесторів від України.

Чому ми досі не в НАТО ? Це питання має задавати собі Володимир Зеленський щоранку, стоячи перед дзеркалом !

Читайте також:
Світ
Джорджа Мелоні спільно з галузевими міністрами реформує економіку. Йдеться про €24 мільярди.
17.10.2023, 06:59
Політика
Чим володіють посли G7, так звані міжнародні експерти та професійні громадські активісти?
27.09.2023, 08:15
Блоги
Вона добре лягає в концепцію розвитку родини Костіна.
24.08.2023, 09:08
Світ
Від України це вимагає продовження реформ, які вона проводила, а також її подальша інтеграція з ЄС
02.06.2023, 08:05
Політика
Україна має зменшити роль держави в економіці та провести низку реформ, щоб прискорити інтеграцію в Європейський союз.
29.05.2023, 10:15
Політика
Перш за все Київ мусить показати Брюсселю, як столиці колективного Заходу, здатність до саморозвитку і прогресу. Досить жебрати на реформи!
20.05.2023, 20:57