У Раді хочуть декомунізувати українське законодавство

02.11.2020, 12:57
У Раді хочуть декомунізувати українське законодавство
Фото: bastion.tv

Автором змін виступив перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук.

Перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук взявся декомунізувати українське законодавство.

Про це йдеться у його проєкті закону №4284 «Про дерадянізацію законодавства України».

Він пише, що враховуючи неефективність дії та невідповідність сучасним реаліям деяких нормативно-правових актів (або їх положень) органів державної влади і управління Союзу РСР та Української РСР, а також, зважаючи на пункт 1 розділу XV Конституції України, згідно з яким закони та інші нормативні акти, прийняті до набуття чинності Конституцією, є чинними у частині, що не суперечить Конституції.

Реалізація проєкту Закону також передбачає розроблення та затвердження міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади нормативно-правових актів, зокрема, обов’язок Кабінету Міністрів України в установлені строки розробити та внести на розгляд Верховної Ради проєкти Житлового кодексу, Трудового та Адміністративного деліктного кодексів.

Що пропонує Стефанчук?

З метою дерадянізації законодавства України і його систематизації, проєктом Закону передбачається:

1. Внести зміни до Кодексу законів про працю України, Житлового кодексу Української РСР.

2. Скасувати дію нормативно-правових актів радянського періоду, визнати такими, що не застосовуються на території України акти органів державної влади і управління Союзу РСР Української РСР і (Української СРР) за відповідними Додатками №1, №2 (у додатках перелік із 1100 нормативних актів радянського періоду) до проєкту Закону, окрім їх положень, що не суперечать Конституції України і Закону України «Про правонаступництво» та стосуються:

а) суверенітету України та її територіальної цілісності в межах чинного державного кордону України, визначеного Конституцією та законами України, а також міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

б) адміністративно-територіального устрою України;

в) опису, нагородження, вручення, правил носіння та передачі орденів, медалей, орденських стрічок та стрічок медалей на планках, знаків розрізнення, почесних звань, звань СРСР.

Для прикладу, Стефанчук пропонує замість трудящих вживати термін «працівники», власників та уповноважених ними органів на «роботодавців», Рада Міністрів Української РСР на «Кабінет Міністрів України» тощо.

На своїй офіційній сторінці у мережі Facebook Стефанчук написав:

«Перед обранням мене на посаду Першого заступника Голови Верховної Ради України кожному з вас я з трибуни обіцяв докласти максимум зусиль, щоб прибрати із законодавства України застарілі акти радянського періоду, які «засмічують» вітчизняне законодавче поле. Обіцяно зроблено мною та моєю командою!

Сьогодні, у День свого народження, який співпадав із Днем комсомолу, у Верховній Раді України разом із колегами народними депутатами реєструємо законопроєкт «Про дерадянізацію законодавства України». Його підготовка тривала майже рік. За цей час було проаналізовано приблизно 15000 нормативно-правових актів Союзу РСР і 7000 актів Української РСР (Української СРР) на предмет виявлення тих, потреба в яких уже давно відпала.

Так, абсурдним є те, що, наприклад, на 30-му році незалежності України в нас існує Житловий Кодекс УРСР (1983 року), згідно з яким ми досі втілюємо в життя ленінські ідеї побудови комуністичного суспільства. А в Кодексі законів про працю (1971 року) ми декларуємо, що працівники, які звільнені у зв’язку з обранням їх на виборні посади в комсомольських організаціях, можуть мати пільги при поновленні. І таких прикладів можна навести безліч».

Нагадаємо, державна декомунізація стартувала у квітні 2015 року зі схвалення Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
Політика
Щедрі донори «Слуги народу» зареєстровані у хрущовці на Хмельниччині і всі пов’язані з ексдепутатом Київради
22 квітня, 11:30
Політика
Депутат задекларував годинники Rolex, авто Mercedes S-класу.
20 лютого, 10:25
Політика
Блазні й діти кухарок, пролізши до влади у 2019 році, зробили все, щоби занапастити українську державність. Їхня мета — поразка у війні.
12 січня, 07:11
Кримінал
Він у 2020 році оформив довіреність у Криму на свою тітку «єдинороску»
08 січня, 16:55
Політика
До серпня 2023 року він входив до групи Дмитра Разумкова. Депутат досі не подав декларації за 2021-2022 роки.
20.12.2023, 17:10
Політика
Ті, хто волею олігархів та електорату опинилися на владному Олімпі, — дріб'язкові блазні. Їхня натура: вкрасти, оббрехати й утекти...
04.12.2023, 06:00