У Раді хочуть карати за визнання анексії Криму та заперечення Голодомору

ПОЛІТИКА
21.09.2020, 12:32
У Раді хочуть карати за визнання анексії Криму та заперечення Голодомору
Фото: Оpinion

Депутати хочуть доповнити Кримінальний кодекс та змусити чиновників відповідати за взаємодію з окупантом.

На сайті Верховної Ради опублікували текст проєкту Закону №4085 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за заперечення міжнародних злочинів, агресії Російської Федерації, злочинів, пов’язаних з окупацією Російською Федерацією частини території України, порушення окремими категоріями осіб заборон та обмежень щодо встановлення зв’язків і взаємодії з органами влади Російської Федерації, окупаційними адміністраціями, посилення відповідальності за кримінальні правопорушення проти основ національної безпеки України, довкілля і власності, вчинені на тимчасово окупованій території України».

Авторами є представники різних фракцій парламенту, серед яких: Єлизавета Ясько, Олена Копанчук, Євген Петруняк та інші.

Депутати пишуть, що законопроєкт має на меті запровадження кримінальної відповідальності за деякі злочини проти основ національної безпеки України, кримінальні правопорушення проти довкілля, кримінальні правопорушення проти власності, кримінальні правопорушення проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку.

Що пропонують народні обранці?

Передбачається доповнення Кримінального кодексу України (ККУ) новими статтями, які передбачають кримінальну відповідальність за:

- публічне визнання національними публічними діячами законності окупації РФ частини території України (стаття 1103) (карається позбавленням волі на строк від 2 до 5 років із позбавленням права обіймати певні посади на строк до 3 років; повторні дії караються позбавленням волі на строк до 7 років, із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років);

- за порушення заборони участі в публічних заходах на території РФ і тимчасово окупованій території України (стаття 1104) (карається позбавленням волі на строк від 2 до 4 років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років, за повторне вчинення злочину – покарання від 3 до 6 років);

- за порушення національним публічним діячем, посадовою особою органу державної влади або місцевого самоврядування заборони щодо встановлення зв’язків і взаємодії з незаконними органами (посадовими особами), створеними на тимчасово окупованій території, органами державної влади та місцевого самоврядування РФ (їх посадовими особами) (стаття 1105) (карається позбавленням волі на строк від 2 до 4 років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років, за повторні дії – покарання від 3 до 6 років);

- публічне заперечення Голодомору 1932-1933 років в Україні, як геноциду українського народу, Голокосту, як геноциду єврейського народу, депортації з Криму кримських татар у 1944 році, як геноцид кримськотатарського народу, або виправдання дій організаторів цих міжнародних злочинів (стаття 1106) (карається штрафом до 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до 200 годин, повторні дії караються штрафом від 3000 до 5000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 100 до 240 годин, якщо ці дії вчинив політик, то караються штрафом від 5000 до 7000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин);

- незаконне позбавлення права власності на тимчасово окупованій території (стаття 1911) (караються позбавленням волі на строк від 3 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком до 3 років);

- примусове набуття громадянства РФ громадянами України, що проживають на окупованій території (стаття 4381) (караються позбавленням волі на строк від 5 до 8 років).

Доповнюються наступні статті:

а) стаття 240 частиною 5 (відповідальність за незаконне видобування, збут, придбання, передача, пересилання, перевезення, переробка корисних копалин на тимчасово окупованій території України);

б) стаття 249 частиною 3 (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом на тимчасово окупованій території України) – карається штрафом від 5000 до 13000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до 3 років, або позбавленням волі на той самий термін.

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
Політика
Тепер за роз'їжджання на позашляховиках у межах вітчизняних екосистемах каратиметься штрафом. Водії мають врахувати зміни у законодавстві.
13 січня, 06:07
Економіка
Верховна Рада IX скликання підтримала пропозицію щодо заборони трансжирів у харчових продуктах. Здоров'я нації повернулася у порядок денний.
09.09.2024, 14:52
Опінії
Навіть найдовша дорога починається зі справді доленосного кроку! Дарма, що для московських чортів у рясах цей крок не буде останнім.
23.08.2024, 20:31
Кримінал
Відповідний законопроєкт розроблено для доповнення Кримінального кодексу України статтею 374-1. Певно, слуг Феміди очікують кадрові чистки.
26.10.2023, 17:37
Політика
«Слуги народу», уламки забороненої ОПЗЖ, «Голос» і «Довіра» синхронно виступили проти української нації. Обранцям ближче власна кишеня.
17.10.2023, 17:42
Політика
Попри небажання Зеленського і Єрмака, ЄС і США допомогли Україні підписати закон про декларування.
10.10.2023, 12:15