У Росії засекретили кримінальну справу уральця, якого Росгвардія застрелила за крадіжку шпалер

СВІТ
15 квітня, 21:35
Володимир Таушанков
Володимир Таушанков
Фото: Комерсант

Російські слідчі відмовилися пояснити чому ця справа становить державну таємницю.

Уральця підозрюваного в крадіжці шпалер, якого силовики застрелили минулого року, тепер судять посмертно, а справу засекретили.

Про це пишуть росЗМІ.

Зазначається, що події відбулися у Єкатеринбурзі та стосуються жителя Володимира Таушанкова, убитого у 2020 році під час штурму його квартири бійцями Росгвардіі. 

Згідно з офіційною версією 27-річний чоловік вкрав чотири рулону шпалер. Після того як у пресі почалася метушня у Кремлі пообіцяли розібратися у цій справі. Але наразі процес йде в закритому режимі, оскільки Слідчий комітет Росії (СКР) передав його до суду з грифом "цілком таємно", розповіли російському відділенню Бі-бі-сі в суді.

“У суду немає повноважень ставити на справу такий гриф”, – повідомили Бі-бі-сі в пресслужбі свердловського облсуду. – “До нас справа вже прийшло з грифом. І на підставі пункту 1, частини 2 статті 241 КПК РФ суд процес закрив”.

Разом з тим, згідно з постановою уряду Росії № 870 від 4 вересня 1995 року, секретні відомості відносяться до одного з трьох рівнів: "секретні", "цілком таємні" і "особливої ​​важливості".

Цілком таємними "вважаються відомості щодо військової, зовнішньополітичної, економічної, науково-технічної, розвідувальної, контррозвідувальної і оперативно-розшукової діяльності, поширення яких може завдати шкоди інтересам міністерства (відомства) або галузі економіки Російської Федерації в одній або декількох з перерахованих областей.

У пресслужбі слідчого управління СКР по Свердловській області відмовилися відповісти на запитання Бі-бі-сі про те, чому до відомостей під грифом "цілком таємно" було віднесено кримінальну справу проти Таушанкова, якого звинувачують у крадіжці шпалер.

Відділ моніторингу Останнього Бастіону.
 

Читайте також:
А в Житомирі депутат від цієї ж прокремлівської партії переплутав совєтських солдатів з німецькими.
30 квітня, 21:44
На озброєнні ВПС Венесуели в справному стані залишилося лише 8 винищувачів Су-30, з 22 раніше придбаних.
12 квітня, 15:32
У розвідувальному відомстві в упор нічого не помічали...
07 квітня, 16:01
Або кому буде #недомендель...
11 березня, 13:16
23 лютого – це день створення так званої Робітничо-селянської червоної армії в Росії.
17 лютого, 22:05