У Сенаті США просять Байдена не задовольняти неприйнятні вимоги Москви

ПОЛІТИКА
11.01.2022, 15:48
У Сенаті США просять Байдена не задовольняти неприйнятні вимоги Москви
Фото: google

Сенатори підтримують координацію США та союзників для рішучої відповіді на "балансування Путіна на межі війни"

Група сенаторів США від Республіканської та Демократичної партій написали листа американському президенту Джо Байдену із закликом не погоджуватися на геополітичні вимоги Росії. Лист опублікований на сайті Сенату.

Сенатори вважають, що президент Росії Володимир Путін вимогами про відмову брати Україну до НАТО та прибрати війська Альянсу зі Східної Європи намагається відтворити свою сферу впливу.

На їхню думку, у разі створення такої сфери впливу Путін зможе "примушувати та залякувати" Україну, Грузію, Молдову, країни Балтії, Польщу та Румунію.

"Дуже важливо, щоб США продемонстрували нашу рішучість і відмовилися задовольнити неприйнятний список вимог Путіна", - йдеться у листі.

Сенатори підтримують координацію США та союзників для рішучої відповіді на "балансування Путіна на межі війни". Перед переговорами РФ із Заходом вони наголосили на двопартійній підтримці таких положень:

- Росія не має права вето на розширення НАТО, це вирішуватимуть виключно самі члени НАТО;

- США та їхні союзники та партнери віддані принципу "ніяких рішень чи дискусій про Україну без України", що також слід застосовувати до Грузії;

- Двері до членства в НАТО залишаються відчиненими для європейських країн, які готові взяти на себе зобов'язання, пов'язані з членством, і чиє членство сприяє безпеці;

- Для стримування російської агресії НАТО слід розглянути можливість збільшення військової присутності на східному фланзі, включно з країнами Балтії, Польщею та регіоном Чорного моря;

- Необхідна додаткова допомога у забезпеченні безпеки України та країн Східної Європи, які перебувають під загрозою агресії РФ;

- США та союзникам слід запровадити санкції проти Путіна та його оточення, поки вони продовжують загрожувати безпеці держав Східної Європи.

Під листом підписалися сенатори: Марко Рубі, Том Тілліс, Джоні Ернст, Майкл Раундс, Джон Барассо, Джин Шахін, Крістофер Кунс, Джеффрі Мерклі, Корі Букер.

 

Читайте також:
Політика
Путінська москва воліє не стільки нової Ялтинської угоди, скільки Мюнхенського чи хоча б Тегеранської. Трампівська Америка не розуміє цього.
08:12
Політика
Не можна вимагати від жертви йти на поступки агресору, бо тоді кожен автократ захоче змінити світ. Україна потребує допомоги всього Заходу.
18 лютого, 12:35
Політика
47-й президент США наговорив багато жахливих слів, але поки не підтвердив їх справами. Чи правда настільки шалений уявний трампівський план?
17 лютого, 12:36
Політика
Ексміністр закордонних справ Литовської республіки назвав головного вигодонабувача конфлікту в Європі. Як не двино, ним виявилася КНР.
17 лютого, 06:03
Політика
У голові 47-го президента США вирує потужний безлад, який виходить назовні. Слід розуміти, що поки немає ніякого плану від Дональда Трампу.
13 лютого, 13:46
Світ
Нова американська влада не відчуває того, що щодня на собі відчувають українці. Марко Рубіо було б корисно наслідувати Бориса Джонсона.
05 лютого, 08:27