У Татарстані день взяття Москвою Казані визнали днем пам'яті та скорботи татарського народу

СВІТ
27.05.2021, 10:40
У Татарстані день взяття Москвою Казані визнали днем пам'яті та скорботи татарського народу

Духовне управління мусульман Татарстану заснувало "День пам'яті та скорботи татарського народу" (Хетері Коне)

Приурочивли його до річниці взяття військом Івана Грозного Казані та ліквідації Казанського ханства в 1552 році.

"Сьогодні 13-й день місяця Шавваль. У цей день в 959 році нашої ери Казанське ханство було захоплено військами Івана Грозного. Цій даті було присвячено сьогоднішнє засідання ради старійшин правління", - прокоментував це рішення муфтій Татарстану Каміль Самигуллин.

За його словами, в цей день Імами будуть поминати своїх шахідів, батирів татарської нації, які поклали своє життя заради батьківщини та релігії.

Дата Дня пам'яті та скорботи татарського народу не щороку збігатися з річницею взяття Москвою Казані - вона буде плаваючою, прив'язаною до місячного календаря.

Читайте також:
Історія
Із року в рік українці відзначають День писемності, вважаючи, що її принесли нам греки Кирило (Константин) і Мефодій (Михаіл) із Салонік.
вчора, 16:01
Некролог
Уродженець Дніпра, який заснував совєцьку Школу концептуалізму помер на 90-му році життя у своєму будинку у Нью-Йорку.
28 травня, 18:25
Політика
Жителі Туманного Альбіону вкотре продемонстрували, що вони завжди перебувають на боці світла, в авангарді сил добра і творення.
25 травня, 20:18
Політика
Мало хто знає, але більшовики "прикрили" бовваном свого "м'ясника" Ніколая Ватутіна могилу свідомого українця у Маріїнському парку.
20 травня, 21:38
Політика
27-й за обрахунком захід відбудеться 17-18 червня у Черкаській області; там, де на початку минулого століття вирував повстанчий рух.
16 травня, 17:01
Світ
Сіоністська держава Ізраїль постала у межах підмандатної британської території Палестини. Але євреї становили разючу меншість.
15 травня, 17:42