У виробництві російських дронів «Ланцет» продовжують використовувати електроніку зі США

ВІЙНА
14.06.2023, 08:33
У виробництві російських дронів «Ланцет» продовжують використовувати електроніку зі США

У БПЛА «Ланцет» використовують продукцію американського виробництва процесорів Nvidia та виробника електронних плат Hitech Global.

Виробник російських дронів-камікадзе «Ланцет», які активно використовуються російською армією у війні проти України, продовжує імпортувати західні комплектуючі, зокрема американського виробництва. Мережа постачальників компанії може бути використана для обходу санкцій.

Про це йдеться у розслідуванні російського проєкту «Важные истории».

Повідомляється, що безпілотники «Ланцет» виробляє Zala Aero Group, контрольним власником компанії з часткою 50,85 відсотків є російський бізнесмен Олександр Захаров. Решта активу компанії належить концерну «Калашніков».

Олександр Захаров
Олександр Захаров

У бізнесі також беруть участь син та дочка Захарова – Микита та Марія, які є найбільшими постачальниками виробника дронів.

З документів, вивчених виданням «Важные истории», випливає, що виробник «Ланцетів» закуповує електроніку в Узбекистані та Китаї.

Один із постачальників компанії повідомляє, що у нього «налагоджені поставки від кількох десятків європейських та азійських виробників».

Завод отримує як мінімум продукцію американського виробництва процесорів Nvidia та виробника електронних плат Hitech Global.

Юридична особа компанії, ТОВ «ЦСТ», лише у 2022-2023 роках продала своїх безпілотників військовим рф на 5,3 млрд рублів. При цьому компанія не внесена до списків санкцій США та Євросоюзу. Сам Олександр Захаров також не є під санкціями, а на ЦСТ санкції наклали лише Україна, Австралія та Великобританія.

Дрони «Ланцет» армія рф використовує для ураження техніки української армії, у тому числі радарів ППО, бронетехніки тощо.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Британські університети допомагали Ірану в розробці БПЛА.

Науковці з університетів Великої Британії могли допомогти Ірану розробити технології, які можна використати у створенні безпілотників.

Про це йдеться у розслідуванні The Jewish Chronicle.

Депутати британського парламенту вже відреагували на це розслідування. Також з цього приводу висловився і представник уряду.

Основні дослідження провели учені з Кембриджського університету, Імперського коледжу Лондона, університету Глазго, Кренфілдського та Нортумбрійського університетів.

В одному з проєктів британські дослідники працювали над вдосконаленням двигунів безпілотників для збільшення висоти, швидкості та дальності польоту.

Дослідження стосувалися модернізації легких двотактних двигунів, що використовуються у БПЛА. Зокрема, вивчалися переваги встановлення нових систем вприскування палива в такі двигуни.

У статті також йдеться про те, що фахівці британських університетів разом з іранськими колегами випробовували нові системи управління реактивними двигунами, щоб збільшити їх «маневреність і час відгуку».

Читайте також:
Політика
Російський проєкт Arctic LNG 2 скоротив видобуток на газових родовищах майже до нуля через західні санкції на експорт.
12 листопада, 15:36
Економіка
Ельвіра Набіулліна — один із найбільш технічних наших ворогів. Вона вмілий управлінець, завдяки якій економіка РФ досі у чималому плюсі.
06 листопада, 07:10
Політика
Муса Бажаєв залишався власником курорту Forte Village на Сардинії навіть через два місяці після запровадження санкцій.
23 жовтня, 15:35
Політика
У січні-вересні 2024 року Індія закупила 6,1 млн т енергетичного вугілля, що на 26% менше, ніж за аналогічний період 2023 року.
15 жовтня, 15:35
Економіка
Московська біржа найближчим часом вийде із складу акціонерів Казахстанської фондової біржі (KASE).
11 жовтня, 17:15
Економіка
Чиновники у Брюсселі сперечаються щодо подальшої долі «блакитного палива» країни-загарбника. Європа спробує зіскочити з газової голки.
02 жовтня, 12:38