У Вселенському патріархаті заявили, що московська автокефалія – самопроголошена

СВІТ
19.09.2019, 05:26
У Вселенському патріархаті заявили, що московська автокефалія – самопроголошена

Представник Константинопольського патріархату, архієпископ Тельміський Йов (Геча) повідомив, що абсолютно всі сучасні православні автокефалії, окрім найдавніших патріархатів, були створені томосами Константинопольської Церкви.

Про це Геча розповів у розмові з «Cerkvarium».

«Навіть якщо брати історію православної Церкви в Росії, то бачимо, що її автокефалія була самопроголошена в 1448 році, коли у Москві обрали митрополита Іону самостійно, без дозволу Вселенського патріархату. Цікаво підкреслити, що ніколи не було дано православній церкві в Росії Томоса про автокефалію», – заявив архієпископ Йов.

«Хоча для фахівців це не новина, але повторювати це треба постійно. Бо для пересічних православних вірян нині картину розвитку Вселенського православ’я намагається створювати Моспатріархат, а у них зовсім інша (фейкова) історія», – прокоментував інтерв’ю релігієзнавець Олександр Саган.

Читайте також:
Світ
Перу захистило безжалих бджіл.
вчора, 18:31
Світ
Берегова охорона США виявила на борту танкера Marinera 1,5 тонни дорогоцінного металу.
вчора, 11:31
Світ
Програмний інструмент LTE440 враховує не лише слабшу гравітацію супутника, а й особливості його руху в космічному просторі.
вчора, 10:43
Світ
Президент США Дональд Трамп виступив з екстреною заявою щодо посилення економічного тиску на Іран.
вчора, 10:01
Світ
Каратель ICE Джонатан Росс, який пройшов війну в Іраку, холоднокровно вбив Рене Ніколь Гуд
вчора, 09:49
Світ
Смерть російського дипломата на Кіпрі може бути пов’язана зі спецслужбами.
12 січня, 22:59