У Вселенському патріархаті заявили, що московська автокефалія – самопроголошена

СВІТ
19.09.2019, 05:26
У Вселенському патріархаті заявили, що московська автокефалія – самопроголошена

Представник Константинопольського патріархату, архієпископ Тельміський Йов (Геча) повідомив, що абсолютно всі сучасні православні автокефалії, окрім найдавніших патріархатів, були створені томосами Константинопольської Церкви.

Про це Геча розповів у розмові з «Cerkvarium».

«Навіть якщо брати історію православної Церкви в Росії, то бачимо, що її автокефалія була самопроголошена в 1448 році, коли у Москві обрали митрополита Іону самостійно, без дозволу Вселенського патріархату. Цікаво підкреслити, що ніколи не було дано православній церкві в Росії Томоса про автокефалію», – заявив архієпископ Йов.

«Хоча для фахівців це не новина, але повторювати це треба постійно. Бо для пересічних православних вірян нині картину розвитку Вселенського православ’я намагається створювати Моспатріархат, а у них зовсім інша (фейкова) історія», – прокоментував інтерв’ю релігієзнавець Олександр Саган.

Читайте також:
На земельних ділянках, які належать родинам біженців з окупованих російськими військами Абхазії та Південної Осетії, спорудять житло.
13:14
Середмістя Гельсінкі заполонили сотні мітингарів, котрі вийшли на протест проти расизму і солідарності з жертвами насильства у США.
09:39
Постраждали сотні людей, проте точну кількість встановити поки що неможливо.
вчора, 17:30
Майже тиждень не припиняються дискусії з приводу присутності української символіки на протестах у Сан-Паулу.
02 червня, 20:00
Кордони поліціянтів у спецодязі, перекриті вулиці, розграбовані крамниці, автівки у полум'ї, юрби агресивних протестувальників...
02 червня, 09:09