У ЄС стурбувалися обмеженням свободи преси в деяких країнах під приводом коронавірусу

СВІТ
03.05.2020, 14:15
Жозеп Боррель
Жозеп Боррель
Фото: glavcom.ua

«В багатьох країнах через Covid-19 вводяться законодавчі обмеження, які обмежують свободу вираження поглядів та свободу преси».

Європейський Союз стурбований тим, що в ряді країн пандемія Covid-19 використовується як привід для незаконного обмеження свободи преси.

«Журналісти повинні мати можливість працювати без перешкод», – заявив від імені ЄС йог представник із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель з нагоди Всесвітнього дня свободи преси, що відзначається 3 травня, передає Главком.

«Свобода преси зараз, мабуть, важлива як ніколи, бувши фундаментом демократії, процвітаючої тільки там, де громадяни отримують перевірену інформацію і можуть робити інформований вибір. Журналісти допомагають виявляти дезінформацію і протистояти їй», – підкреслив Боррель.

Він наголосив, що в багатьох країнах через Covid-19 вводяться законодавчі обмеження, які обмежують свободу вираження поглядів та свободу преси. Журналісти стають жертвами кампаній з дискредитації, фінансового тиску, нападок з боку влади й ангажованих ЗМІ, часто змушені вдаватися до самоцензури. Вони піддаються переслідуванням, свавільним арештам і ув’язненню. Багато хто загинув, виконуючи свою роботу, нагадав Боррель.

Серед напрямків цієї боротьби відзначаються заохочення надійних джерел інформації, розвінчання помилкового і видалення протизаконного контенту.

Всесвітній день свободи преси відзначається щорічно 3 травня з 1992 року. Дата 3 травня обрана не випадково. Саме цього дня 1991 року в столиці Намібії представники незалежної преси країн Африки прийняли «Віндхукську декларацію», у якій містився заклик до урядів держав світу забезпечувати свободу преси та її демократичний характер. У декларації підкреслювалося, що найважливішою складовою частиною будь-якого демократичного суспільства є вільна, плюралістична й незалежна преса. 1993 року Генеральна Асамблея ООН прийняла рішення проголосити 3 травня Всесвітнім днем преси.

Читайте також:
Керівництво Ізраїлю доволі специфічно розуміє поняття про свободу слова.
вчора, 14:55
Натомість громадян, які дотримуються консервативного світогляду і традиційних цінностей, будуть підтримувати на державному рівні.
28 квітня, 13:06
Дивіться інтерв'ю з головним редактором "Останнього Бастіону" Геннадієм Сікаловим.
04 березня, 16:24
У травні Національна спілка журналістів України зафіксувала 4 інциденти фізичної агресії щодо працівників ЗМІ.
05.06.2020, 18:25
Громадяни Росії – це сучасні кріпаки кремлівських щурів.
вчора, 11:32
Ця терористична держава перейшла всі межі
15 травня, 15:28