«Удар у спину»: у Росії істерика через демонтований у Чехії пам'ятник Конєву

СВІТ
06.04.2020, 07:46
«Удар у спину»: у Росії істерика через демонтований у Чехії пам'ятник Конєву

Росіяни болісно поставилися до суверенного рішення муніципальної влади Праги.

3 квітня у Празі демонтували пам'ятник російсько-радянському військовому діячеві маршалу Івану Конєву. Відповідне рішення після дискусій та суперечок із російською стороною прийняла місцева влада.

Староста району Прага-6 Ондржей Коларж прокоментував демонтаж із дотепом. «У нього не було маски. Правила стосуються всіх однаково», – написав Коларж, повідомляючи про демонтаж.

Того ж дня, 3 квітня, російська сторона засудила усунення пам'ятника, який символізує радянську присутність у регіоні. Російське посольство адресувало чеському МЗС ноту, у якій назвало демонтаж недружнім актом.

За офіційною нотою російських дипломатів послідували істеричні повідомлення у російських ЗМІ. Такими повідомленнями особливо відзначилися недільні випуски новин.

Російські пропагандистські рупори рясніли заголовками про «удар у спину».

Публікація «Вестей»
Публікація «Вестей»

На ситуацію у Чехії також відреагували російські маргінали.

Представники так званої «Націонал-більшовицької партії» вивісили на огорожі посольства Чехії плакат «Стоп фашизм» і кинули на територію амбасади кілька димових шашок.

Акція «нацболів»
Акція «нацболів»
Фото:Politnavigator

Від нагоди заговорити про «фашизм» не втримався і колишній український прем'єр, а нині утікач Микола Азаров.

При цьому Азаров назвав патріотично налаштованих чехів «пігмеями», а також висловив обурення тим, що народи Центрально-Східної Європи невдячні СРСР за «визволення від фашизму».

«Удар у спину»: у Росії істерика через демонтований у Чехії пам'ятник Конєву_5

Як повідомлялося раніше, наприкінці серпня минулого року невідомі активісти облили пам'ятник Конєву червоною фарбою, а біля підніжжя написали «Ні кривавому маршалу, ми не забудемо». Невідомі також написали дату – 1968 рік (дата радянського вторгнення в Чехословаччину).

Після цього пам'ятник було закрито брезентом. У вересні місцева влада прийняла рішення демонтувати символ радянського панування.

У Росії на ці дії реагували звичними заявами про «нацизм».

Історична довідка. Іван Конєв приєднався до більшовиків у 1918 році, згодом був обраний повітовим військовим комісаром у місті Нікольське Вологодської губернії, де існували потужні антикомуністичні настрої. Після цього розпочав службу в рядах Червоної армії. Під час Другої світової війни був командувачем військ Степового фронту.

Після Другої світової перебував на різних високих армійських посадах. У 1951-1955 був командувачем військ Прикарпатського військового округу і таким чином ніс відповідальність за остаточне закріплення у регіоні радянської влади.

Був одним із командувачів радянських військ під час придушення Угорської революції 1956 року. 

Для народів Центральної Європи ім'я Конєва є одним із символів радянської окупації. Так, у польському Кракові пам'ятник Конєву демонтували ще 1992 року.

Читайте також:
Політика
У світі коментують відео, на якому ППО росії збиває у небі Санта Клауса
28.12.2024, 18:03
Війна
На вимогу Кремля колаборанти глорифікують терористів. Своєю чергою, українських захисників таврують «екстремістами» та «неонацистами».
11.12.2024, 12:36
Політика
Після набуття Приштиною державного суверенітету від Белграда 2008 року у Москві постійно апелюють до цього прецеденту. Зокрема, щодо Криму.
01.12.2024, 14:07
Позиція
Це вже верх нахабства — Фаріон вже не зможе відповісти.
14.10.2024, 11:26
Політика
«Україна – це росія, а СРСР треба відродити»: як працювала пропаганда в серіалі «Скоти», який дивилися мільйони українців.
03.10.2024, 10:00
Політика
Як депутат Дмитрук допомагатиме російській пропаганді за кордоном
30.08.2024, 11:33