Україна має бути у НАТО і ЄС, – президент США Байден

СВІТ
02 вересня, 12:16
Україна має бути у НАТО і ЄС, – президент США Байден

Американська влада обіцяє і надалі відстоювати сталу підтримку євроатлантичних прагнень українського народу.

Про це Джозеф Байден заявив Володимиру Зеленському під час 2-годинних перемовин у Вашинґтоні, звітує пресслужба Офісу Президента України.

У Білому домі стверджують, що у зв'язку з 8-річною російською аґресією також необхідно поглибити двостороннє стратеґічне співробітництво у сфері оборони.

«Оборонне партнерство України та США наразі є одним з основних спільних пріоритетів, у тому числі йдеться про поглиблення співпраці у таких сферах, як чорноморська безпека, кібербезпека, обмін розвідувальною інформацією та протидія російській аґресії. Сполучені Штати та союзники вкотре підтвердили у комюніке Саміту НАТО у червні 2021 року, що підтримують право України обирати свій власний зовнішньополітичний курс вільно від зовнішнього втручання, включаючи прагнення України вступити до НАТО. Ми також залишаємося відданими допомозі Україні у проведенні реформ, що тривають», – йдеться у повідомленні Офісу президента.

Крім того, влада США оголосила про новий пакет безпекової допомоги в обсязі $60 мільйонів, що включає бронебійні системи "Javelin" та інше оборонне летальне й нелетальне обладнання, яке дасть змогу ЗСУ більш ефективно протистояти окупантам із РФ.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Україна не Афґаністан посеред цивілізованої Європи, але від того нікому не легше.

Україна має бути у НАТО і ЄС, – президент США Байден_1
вибір редакції
Читайте також:
Дипломатка Робін Данніґан відповідатиме в Держдепартаменті США за політику щодо України та сусідів
08 вересня, 16:08
Не отримавши бажаного від спантеличеного старця Джозефа Байдена, "моторний" Володимир Зеленський гайнув по інвестиції до Кремнієвої долини.
04 вересня, 20:07
Туреччина готова співпрацювати з новою владою Афґаністану тільки після того, як рух "Талібан" доведе власну спроможність до діалоґу.
30 серпня, 08:48
Стратеґічний партнер України — Азербайджан — свідомо відмовився від участі у саміті "Crimea Platform" через вплив РФ.
27 серпня, 12:04
Ні, ці "особливо обдаровані" таки це зробили...
05 серпня, 08:12
Очільник міністерства закордонних справ Угорщини відвідав із робочим візитом окупований із 1552 року московитами Татарстан.
31 липня, 08:01