Україна може отримати перші винищувачі F-16 від Нідерландів

ВІЙНА
20 травня, 20:06
Україна може отримати перші винищувачі F-16 від Нідерландів

Амстердам хоче бути лідером авіаційної коаліції, котра планує озброювати Київ сучасними зразками західних винищувачів.

Такі відомості оприлюднило видання "The Spectator Index" із посиланням на власні джерела у нідерландському уряді, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

З'ясувалося, що влада в Амстердамі розірвала раніше укладену угоду із продажу 40 літаків типу "F-16" для компанії "Draken International", які тепер можуть передати Україні.

За словами наших іноземних колег-журналістів, перші 12 винищувачів було продано Нідерландами у 2022 році, проте опціон ще на 28 винищувачів поки що не був і швидше за все не буде реалізований.

Своєю чергою, слід наголосити на тому, що вказаний тип винищувачів здатен як вести повітряний бій, так і працювати по наземних цілях – "F-16" обладнаний 20-мм гарматою, і підвісками для додаткових баків або авіабомб.

У цілому цей вид літаків доволі маневровий і спокійно витримує навантаження у 9G, адже західними інженерами вмонтовано систему "fly-by-wire", тобто надсучасну авіаелектроніку.

На думку нідерландських журналістів, винищувачів мають бути інтегровані в українську систему протиповітряної оборони та працювати у зв'язці з ракетами типу "земля-повітря", щоб їх не збивало своє ж ППО.

Також медіаагенція "Останній Бастіон" закликає згадати про те, що президент Джозеф Байден підтримав міжнародні зусилля у навчанні українських пілотів на сучасних винищувачах "F-16".

Читайте також:
Війна
До нього, зокрема, увійдуть засоби ППО.
08 вересня, 07:16
Війна
Ракети для ППО, боєприпаси, протитанкові системи
30 серпня, 08:17
Війна
Поповнення льотного складу Повітряних сил Збройних Сил України західними винищувачами неодмінно допоможе змінити ситуацію на фронті.
28 серпня, 17:22
Війна
Норвегія стає третьою країною, яка надає Україні F-16
24 серпня, 15:25
Війна
Зараз у Німеччині тривають обговорення можливості передачі Україні ракет великої дальності Taurus.
18 серпня, 07:15
Світ
США та інші партнери України працюють над довгостроковими безпековими зобов’язаннями, щоб гарантувати безпеку від російської агресії
16 серпня, 06:35