Україна може отримати перші винищувачі F-16 від Нідерландів

ВІЙНА
20.05.2023, 20:06
Україна може отримати перші винищувачі F-16 від Нідерландів

Амстердам хоче бути лідером авіаційної коаліції, котра планує озброювати Київ сучасними зразками західних винищувачів.

Такі відомості оприлюднило видання "The Spectator Index" із посиланням на власні джерела у нідерландському уряді, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

З'ясувалося, що влада в Амстердамі розірвала раніше укладену угоду із продажу 40 літаків типу "F-16" для компанії "Draken International", які тепер можуть передати Україні.

За словами наших іноземних колег-журналістів, перші 12 винищувачів було продано Нідерландами у 2022 році, проте опціон ще на 28 винищувачів поки що не був і швидше за все не буде реалізований.

Своєю чергою, слід наголосити на тому, що вказаний тип винищувачів здатен як вести повітряний бій, так і працювати по наземних цілях – "F-16" обладнаний 20-мм гарматою, і підвісками для додаткових баків або авіабомб.

У цілому цей вид літаків доволі маневровий і спокійно витримує навантаження у 9G, адже західними інженерами вмонтовано систему "fly-by-wire", тобто надсучасну авіаелектроніку.

На думку нідерландських журналістів, винищувачів мають бути інтегровані в українську систему протиповітряної оборони та працювати у зв'язці з ракетами типу "земля-повітря", щоб їх не збивало своє ж ППО.

Також медіаагенція "Останній Бастіон" закликає згадати про те, що президент Джозеф Байден підтримав міжнародні зусилля у навчанні українських пілотів на сучасних винищувачах "F-16".

Читайте також:
Війна
ЗСУ отримають системи ППО IRIS-T, системи HIMARS та бронетехніку
14 червня, 16:22
Війна
ЗСУ отримають пускові установки та ракети «Mistral»
11 червня, 17:35
Опінії
Французький лідер поступово еволюціонує. Проте українцям не слід зачаровуватися популістичними заявами того, хто залежний від рейтингів.
09 червня, 12:54
Війна
Союзники працюють у напрямку постачання засобів протиповітряної оборони для ЗСУ
05 червня, 18:13
Війна
Раніше про відправку військових інструкторів в Україну заявили у Франції.
31 травня, 11:00
Війна
Франція може оголосити про своє рішення наступного тижня.
30 травня, 16:25