Україна не зможе звільнити Крим до кінця 2023 року

ВІЙНА
21 січня, 16:48
Україна не зможе звільнити Крим до кінця 2023 року

Для деокупації півострова Силам оборони України слід спершу вийти на адміністративну межу з ним. Сухопутний коридор теж потребує ліквідації.

Мені дуже подобається оптимізм низки ЗМІ щодо планів звільнення Криму, але те, що ЗМІ видається логічним, а саме обговорення цих планів зараз, насправді не зовсім так. Будь-яка тема щодо Криму, яка може зараз обговорюватися, не може мати конкретних контурів.

Повноцінний план звільнення тимчасово окупованої території Криму обговорюватиметься тоді, коли Збройні Сили України стануть на адміністративному кордоні з півостровом і матимуть уявлення про свої та ворожі ресурси. Тобто, відразу після звільнення всього Півдня.

І ось чому... Звільнення Півдня (значної частини Запорізької, лівобережжя Херсонської та навіть половини Донецької областей) – це дуже серйозне завдання, яке потребує значних ресурсів.

Будьмо відвертими: ніхто не може сказати з упевненістю, який потенціал ЗСУ буде на момент завершення цієї операції. Аналогічно, ніхто не може зараз сказати, як це звільнення відбуватиметься – поетапно чи хвилеподібно?

Нікому з нас невідомо, чи залишаться на Півдні локації, які навіть після виходу до адміністративної межі Криму, не вдасться одразу звільнити, а їх буде заблоковано, відкладено "на потім". Але, мабуть, найголовніше питання, яким буде потенціал російських окупаційних військ на момент виходу ЗСУ до Криму і, де буде сконцентровано ресурс ворога для відступу?

Цілком імовірно, що цей ресурс розподілиться у пориві втечі між Кримом та східними областями України, або ж здебільшого буде конвертований безпосередньо у сили захисту окупованого росіянами півострова. Насправді на момент виходу ЗСУ до Криму може бути стільки змінних, що впливають на ситуацію тактично і навіть стратегічно, що планування станом на сьогодні просто втрачає свій сенс.

А тому по Криму важливі насамперед гарантії підтримки. Наші міжнародні партнери визнають наше повне право на повернення цієї території до складу України, що не могло бути інакше.

І важливість цього факту говорить про те, що сам процес повернення забезпечуватиметься технічною складовою повною мірою. Тому, за Крим говорити поки що рано, а ось за, що можна – у нас як мінімум 3 плацдарми можуть розглядатися з дуже цікавою перспективою і на кожному з них можна реалізувати ті чи інші сценарії зі звільнення; погодьтеся, обсягу завдань вистачає.

Автор : Олександр Коваленко
вибір редакції
Читайте також:
Війна
Україна і Білорусь подібні як Земля і Венера, – планети з твердим національним ґрунтом і прозорою атмосферою. Планети-сестри.
25 березня, 17:48
Війна
Найгірший мир – отриманий на умовах агресора. Найкращий мир – здобутий на полі бою жертвою й підкріплений капітуляцією окупанта...
24 березня, 16:01
Мистецтво
Будь-які масштабні міжнародні конкурси у галузі культури – це завжди й виключно політики. Зазвичай, політика доволі бурда і підступна...
13 березня, 19:36
Війна
Український Донбас стане для росіян наймасовішою братською могилою з часів Чеченської та Афґанської війн. Пекло на землі їм гарантують ЗСУ!
09 березня, 17:44
Війна
Військові аналітики, політики та пересічні громадяни Європи все частіше загадуватися над цим питанням, яке також має турбувати й нас...
05 березня, 17:17
Війна
Останнім часом усе частіше лунають гучні погрози про те, що Росія наново почне великий наступ проти України з усіх фронтів.
07 лютого, 21:26