Україна та росія не ратифікували Римський статут

ВІЙНА
10 січня, 10:20
Україна та росія не ратифікували Римський статут

«Це ускладнює притягнення путіна до відповідальності» – голова Верховного Суду Станіслав Кравченко.

Україна підписала Римський статут ще у січні 2000 року. Однак ратифікувати його не дозволяла Конституція, за якою на території України визнається лише юрисдикція Європейського суду з прав людини.

Про це в інтерв'ю Mind розповів голова Верховного Суду Станіслав Кравченко.

«Це запитання до політиків і парламенту. Я не знаю, які фактори впливають на те, що досі в нас не ратифіковано Римський статут – особливо це болюче визнавати зараз, адже Міжнародний кримінальний суд, який займається розслідуванням найтяжчих воєнних злочинів, діє на підставі саме цього статуту», – зазначив юрист.

Однак Станіслав Кравченко додав, що у 2019 році набрали чинності зміни до Конституції, які дозволять визнати юрисдикцію Міжнародного кримінального суду на умовах, визначених Римським статутом.

«З урахуванням подій, які відбувалися під час Революції гідності, а також на сході нашої країни, парламент на підставі відповідних постанов (спрощений механізм визнання юрисдикцію МКС, який передбачений Римським статутом) визнав дії Міжнародного кримінального суду на території України. Тому цей суд має право проводити відповідні розслідування по подіям в Україні», – наголосив суддя.

Голова установи підкреслив, що саме через відсутність ратифікації Римського статуту Конституцією Україна поставила питання про створення Спеціального міжнародного трибуналу. За його словами, цю ініціативу підтримали вже понад 40 країн світу.

Проте не лише Україна, а й російська федерація не ратифікувала Римський статут, і це становить перешкоду у питанні притягнення до відповідальності за воєнні злочини трьох вищих посадових осіб росії – президента, прем’єр-міністра й міністра закордонних справ.

вибір редакції
Читайте також:
Опінії
Ємельянов мав заїхати до «діда Лук’яна» ще 5 років тому, при цьому – в іншому кримінальному провадженні
05 грудня, 10:26
Політика
Колоніальна ВРП імені Маселка «покарала» суддю, що зняла арешти з коштів російського Pin-UP. Її позбавили премії.
03 грудня, 10:25
Політика
Лариса Гольник вибула із конкурсу з добору членів ВККС за результатами співбесіди й написала про це невелику рефлексію у ФБ.
27 листопада, 17:00
Політика
Шабунін визнав, що його соратниця-нардепка Радіна допомагає суддям-корупціонерам.
26 листопада, 15:36
Полтава
Тепер Гольник вирішила штурмувати конкурс на посаду судді Апеляційної палати ВАКС
21 листопада, 14:10
Політика
ШІ визначив, що член ВРП порушує етичні норми, зловживає службовим становищем та є упередженим
16 листопада, 13:16