Україна в світових рейтингах: прогрес у виробництві зброї та інноваціях, регрес у соціальному розвитку

УКРАЇНА
11.08.2017, 09:45
Україна в світових рейтингах: прогрес у виробництві зброї та інноваціях, регрес у соціальному розвитку

На сьогодні український державний концерн «Укроборонпром» займає 62 місце в світовому рейтингу виробників зброї, піднявшись у ньому порівняно з минулим роком на 6 позицій. В цілому, якщо порівнювати з 2016 роком, позиції України в світових рейтингах покращилися за низкою показників, а в деяких галузях наша країна вперше потрапила в подібні списки, пише «СіД».

Так, крім виробництва зброї, ми поліпшили своє місце за якістю паспортів: із 38 місця ми перемістилися на 31. Також у країні стало краще з інноваційною діяльністю: у порівнянні з минулим роком Україна піднялася на 6 сходинок і посіла 50 місце.

А ось за яким показником у нас регрес (на щастя, незначний – всього на 1 пункт), так це за індексом соціального розвитку. Зараз у нас 64 місце. Серед наших «сусідів» Домініканська Республіка та Білорусь. Також дещо знизився індекс конкурентоспроможності вітчизняної економіки (теж на 1 позицію). Зараз Україна 60, попереду нас Хорватія, позаду – Бразилія.

Серед рейтингів, в які Україна потрапила вперше, відзначимо список найдорожчих міст для туризму, де на 78 місці опинився Київ, світовий рейтинг якості управління ресурсами серед держкомпаній добувної промисловості, та індекс управління ресурсів, де наша країна 44.

Відділ моніторингу