Україна заходить в Африку серйозно і на довго

СВІТ
26 травня, 18:54
Україна заходить в Африку серйозно і на довго

Мозамбік погодився на відкриття українського посольства у столиці – Мапуту, владу ж далекої республіки запрошено до участі у формулі миру.

Таку думку висловив аналітик-міжнародник, експерт-африканіст Центру зовнішньополітичних досліджень "OPAD" Назар Приходько, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Вітчизняний фахівець стверджує, що Мозамбік – дуже важливий у плані ресурсів та різних надр, до яких Україна має отримати доступ, а саме: вугілля, титан, газ, нафта і тантал.

«Африка – це сучасне "Ельдорадо". Нам потрібно туди заходити: дипломатично, політично, військово. Широко, коротко кажучи. І те, що Дмитро Кулеба цим займається – мене особисто дуже тішить. Вчора Руанда, сьогодні Мозамбік... Потрібно посилюватись у Демократичній республіці Конґо, Республіці Конґо, Ґабоні, Сенеґалі, обов'язково у Кот д'Івуарі.

Русня ж давно знаходиться в Африці й, у тому числі, Мозамбіку: ПВК "Ваґнер" засів у провінції Кабу Делґаду, і займається чим? Правильно – викачуванням ресурсів, а гроші від їхнього продажу йдуть на зброю, яку бойовики Євгєнія Прігожина використовують в Україні. А нині Кулеба запросив Мозамбік до участі у формулі миру й заявив, що Україна готова включити Мозамбік до тих країн Африки, які отримують продукти зерновим коридором. Ви не уявляєте як це бомбезно!», – наголосив Назар Приходько.

Окремо медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, що неповнолітніх хлопчаків із Мозамбіку примусово відправляють поповнювати лави озброєних терористів, а дівчат – у сексуальне рабство.

Читайте також:
Політика
Спецслужби Словаччини викрили спробу росії втрутитися у майбутні парламентські вибори
вчора, 13:10
Політика
"Це - українська війна; це не війна між США і росією, між НАТО і росією", - Марк Міллі
26 травня, 06:50
Світ
Кривавий тандем азійських деспотій в особі Пекіна та Москви зміцнює відносини, адже поодинці вони не здатні протистояти колективному Заходу.
24 травня, 16:38
Опінії
Москва відверто маніпулює на кожному засіданні Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй. Тому настав час реформ міжнародного рівня!
22 травня, 20:02
Війна
Заява президента Чехії пролунала після того, як країни НАТО оголосили про підготовку до можливої війни з росією.
22 травня, 14:25
Світ
Лідери G7 наголосили, що мир "неможливий без повного та беззастережного виведення російських військ та військової техніки"
19 травня, 14:56