Україна заходить в Африку серйозно і на довго

СВІТ
26 травня, 18:54
Україна заходить в Африку серйозно і на довго

Мозамбік погодився на відкриття українського посольства у столиці – Мапуту, владу ж далекої республіки запрошено до участі у формулі миру.

Таку думку висловив аналітик-міжнародник, експерт-африканіст Центру зовнішньополітичних досліджень "OPAD" Назар Приходько, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

Вітчизняний фахівець стверджує, що Мозамбік – дуже важливий у плані ресурсів та різних надр, до яких Україна має отримати доступ, а саме: вугілля, титан, газ, нафта і тантал.

«Африка – це сучасне "Ельдорадо". Нам потрібно туди заходити: дипломатично, політично, військово. Широко, коротко кажучи. І те, що Дмитро Кулеба цим займається – мене особисто дуже тішить. Вчора Руанда, сьогодні Мозамбік... Потрібно посилюватись у Демократичній республіці Конґо, Республіці Конґо, Ґабоні, Сенеґалі, обов'язково у Кот д'Івуарі.

Русня ж давно знаходиться в Африці й, у тому числі, Мозамбіку: ПВК "Ваґнер" засів у провінції Кабу Делґаду, і займається чим? Правильно – викачуванням ресурсів, а гроші від їхнього продажу йдуть на зброю, яку бойовики Євгєнія Прігожина використовують в Україні. А нині Кулеба запросив Мозамбік до участі у формулі миру й заявив, що Україна готова включити Мозамбік до тих країн Африки, які отримують продукти зерновим коридором. Ви не уявляєте як це бомбезно!», – наголосив Назар Приходько.

Окремо медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, що неповнолітніх хлопчаків із Мозамбіку примусово відправляють поповнювати лави озброєних терористів, а дівчат – у сексуальне рабство.

Читайте також:
Новини
Громадським діячам легше достукатися аж до Білого Дому, ніж до ОП на Банковій.
вчора, 14:39
Світ
Державницька мудрість полягатиме в швидкій адаптації до реалій.
25 вересня, 12:35
Політика
Якби на Банковій не крали і мали мозги, то з першого дня створили міжпарламентську комісію по контролю над витратами
25 вересня, 09:31
Світ
Допомогу обсягом 300 мільйонів доларів для України включено до проектів законів про бюджетні асигнування.
25 вересня, 06:42
Політика
Схоже, що український народ представить рахунок Володимиру Зеленському не після закінчення війни, а значно раніше.
22 вересня, 13:45
Новини
Пентагон оголосив новий пакет військової допомоги Україні, без далекобійних ракет.
22 вересня, 10:55