Україна закуповує у партнерів зброю втридорога, — Import Genius

ВІЙНА
03.11.2023, 10:17
Україна закуповує у партнерів зброю втридорога, — Import Genius

Україна купує в партнерів зброю паралельно з отриманням пакетів військової допомоги. Але ціни просто неймовірні.

За даними американської компанії Import Genius, українська сторона примудрилася отримати швейцарські боєприпаси всупереч женевській забороні на подібні постачання.

Про це повідомляє портал Defence One.

Оглядачі зауважують, що відомо про дві угоди щодо закупівлі швейцарських боєприпасів для України, попри обмеження, а інший імпорт озброєння було поставлено за завищеними цінами.

«Це наочно демонструє відчайдушне полювання Києва за засобами оборони для боротьби з російськими загарбниками» — йдеться у публікації.

Автори матеріалу зазначають, що лише в липні українські підприємства імпортували із заводів у Східній Європі боєприпасів, у тому числі радянської розробки, на суму не менше ніж $346 067 021. При цьому ці угоди не пов’язані з мільярдами доларів військової допомоги, що надається США та іншими країнами, що підтримують Україну.

В обхід заборони

Документи свідчать як мінімум про два випадки імпорту Україною боєприпасів швейцарського виробництва: компанія «Українська броня» отримала 500 000 гвинтівкових патронів .308 Winchester (7,62×51 мм НАТО) та 145 000 снайперських патронів .338 Lapua Mag (8,6×70 мм).

За даними Import Genius, боєприпаси виготовлено швейцарською компанією SwissP Defence.

«Патрони було поставлено польським імпортером UMO компанії «Українська броня» – приватному оборонному підприємству, яке, за деякими даними, є одним із найбільших приватних постачальників українських збройних сил» — уточнили оглядачі.

Однак гвинтівкові боєприпаси швейцарського виробництва — це лише невелика частина величезної кількості товарів оборонного призначення, які Україна купує у збройових компаній та сторонніх торговців зброєю.

Зброя за завищеними цінами

Серед інших поставок — продаж 50 бронетранспортерів M113B AIFV з Бельгії, які згодом були помічені на полі бою. Продаж був оформлений 50 окремими імпортними деклараціями. Причому управління постачання здійснювала компанія Global Military Products, яка є стороннім продавцем зброї. Ця ж компанія з Флориди поставила в Україну зброї та боєприпасів на сотні мільйонів доларів, працюючи як безпосередньо з Києвом, так і як підрядник уряду США.

Тим часом оглядачі звернули увагу, що засновника Global Military Products було затримано ФБР у рамках справи про корупцію.

Потреба України в бойових машинах, особливо в умовах підготовки до контрнаступу в середині 2023 року, також призвела до того, що в липні для потреб ЗСУ було закуплено 30 бойових машин піхоти M113A3 кількома партіями у приватного американського дилера International Parts Supply Corporation.

Серед інших основних джерел: Румунія – $22 млн, Чехія – $20 млн, Туреччина – $22 млн і Болгарія – $90 млн.

Такі закупівлі найчастіше коштують непомірно високу ціну, на відміну від зброї, що поставляється безкоштовно як військова допомога США та їхніми союзниками, підкреслили оглядачі.

Наприклад, 5 липня Україна отримала від болгарського виробника зброї через Польське агентство стратегічних резервів 1000 одиниць 152 мм снарядів. У документах зазначено суму одного боєприпасу — $3 тис. На думку експертів, це приблизно втричі більше, ніж платить за снаряд московія.

Серед найдорожчих боєприпасів, зазначених у документах, були некеровані 122-мм ракети до РСЗВ «Град». В одній із партій, поставлених 18 липня польською компанією Alfa українському державному імпортеру зброї «Прогрес», зазначено фактурну ціну, еквівалентну $5434 за кожен снаряд, виготовлений болгарською збройовою фірмою VMZ. Водночас аналогічні боєприпаси іранського виробництва коштують $1860 за один снаряд.

На закінчення оглядачі повідомили, що редакція Defense One звернулася за коментарями до посольства Швейцарії в США та до офіційних представників компаній SwissP, UMO та Alfa, проте на момент публікації жоден з них не відповів на запит.

Варто зауважити, що з 2019 року ЗеКоманда наплювала на розвиток українського ВПК, були закриті чи призупинені програми з розвитку ракетного озброєння, було зменшено чисельність ЗСУ.

Не варто також забувати і про те, що 18 лютого 2022 року  Зеленський заявив:

«Ми можемо збільшити армію в 2-3 рази, але тоді, наприклад, не зможемо будувати дороги».

19 лютого 2022 року, на Мюнхенській безпековій конференції, риторика Зеленського змінилася:

«росіяни теж люди. Вони не можуть піти війною на Україну»

24 лютого 2022 року росіяни показали Зеленському, які вони люди.

вибір редакції
Читайте також:
Війна
Він розглядає можливість дозволити спецназу та військовим підрозділам Франції перетинати кордон України.
17:13
Війна
Строковикам на рік надається відстрочка від мобілізації.
26 лютого, 17:05
Опінії
Армія не існує у вакуумі, вона залежить як від постачання і забезпечення, так і від військово-політичних рішень.
22 лютого, 09:25
Війна
Виведений на оновлення фронтовий підрозділ потребує поповнення свіжими силами. Долучайтеся до лав незламних і легендарних «Вовків Да Вінчі»!
13 лютого, 19:20
Опінії
Все, що відбувається зараз, — це передсмертна агонія. Наслідки призначення Сирського ми у всій красі відчуємо через пару місяців.
10 лютого, 14:35
Війна
Новим головнокомандувачем Збройних сил України призначено генерал-полковника Олександра Сирського
08 лютого, 18:40