Україна знищила один із трьох комплексів «Орєшнік» на території росії

ВІЙНА
31.10.2025, 15:05
Україна знищила один із трьох комплексів «Орєшнік» на території росії

Українські Сили оборони знищили один «Орєшнік» позаминулого літа на полігоні Капустин Яр на території росії.

Про це повідомив очільник СБУ Василь Малюк.

«Ще позаминулим літом одна ракета «Орєшнік» була знищена силами ГУР, СБУ та СЗР», — сказав він.

«До цього ми жодного разу це не озвучували. Але можемо сказати, що один із трьох «Орєшніків» був успішно знищений на їхній території — на Капустиному Яру — силами ГУР, СБУ та СЗР. Це була дуже успішна місія. Знищення було стовідсотковим. Операція на той момент не афішувалася: про неї доповідалося виключно президенту України, а також знали декілька президентів інших країн. Тоді назву «Орєшнік» ще не використовували широко, і росіяни ним особливо не погрожували. Якщо не помиляюся, це було позаминулого літа», — цитує Малюка «УНІАН».

За даними українських військових, росія може виробляти до шести таких ракет на рік. Ракета «Орєшнік» вважається ракетою середньої дальності: її швидкість, за оцінками, перевищує 10 махів, вона несе шість боєголовок із суббоєприпасами.

У Міністерстві оборони США ракету класифікують як варіант російської РС-26 «Рубеж».

21 листопада очільник Кремля Володимир путін заявив, що росія випробувала нову балістичну ракету середнього радіусу дії, яку назвали «Орєшнік», і завдала удару по Дніпру.

28 листопада путін повідомив, що російські Міноборони та Генштаб підбирають цілі для ураження новою балістичною ракетою «Орєшнік» на території України; серед можливих цілей називали «центри ухвалення рішень у Києві».

Автор : Вікторія Слободенюк
Читайте також:
Світ
Кортеж Адама Кадирова, сина гауляйтера тимчасово окупованої Ічкерії Рамзана Кадирова, потрапив у ДТП.
16 січня, 21:06
Новини
Михайло Щербак обіймає посаду директора з капітального будівництва.
16 січня, 17:17
Політика
Уже тиждень він не з’являється на публіці.
31.12.2025, 17:02
Війна
Адміністрація Раменського міського округу повідомила, що на центрі живлення в Доніно зафіксували загоряння шини.
30.12.2025, 20:30
Війна
У наступному році до російської армії призвуть 261 тисячу громадян віком 18–30 років.
29.12.2025, 20:29
Війна
росія продовжує використовувати маніпулятивні історичні наративи для виправдання своєї агресії.
28.12.2025, 08:25