Українці, дорослішаймо і долаймо наш інфантилізм

Опінії
07.09.2023, 19:06
Українці, дорослішаймо і долаймо наш інфантилізм
Фото: Facebook

Поки румуни поводять себе як дорослі, ми ж знов інфантильно чекаємо дива. Але дійсність така, що НАТО не буде за нас воювати проти РФ.

інвестиційний банкір

Під час нещодавнього російського обстрілу Одещини російські ракети пролетіли через повітряний простір Румунії. Румуни на це ніяк не відреагували.

І цим викликали глузування з боку українців, які висміюють румунів, кажуть, що вони не мають яєць і так далі... Але це дуже дивна, смішна та інфантильна позиція; в українців, не в румунів.

Здавалося б, війна має зробити нас усіх дорослішими – проте, чого немає, того немає. Румуни ж діяли дуже раціонально та по-дорослому.

Звісно, нам, українцям, хотілося, щоби вони збили ці ракети, а заразом і кораблі, з яких ці ракети випустили, потопили, а потім ще всією авіацією НАТО завдали удару по Москві. Проте це наше бажання ґрунтується на нашому ж раціональному бажанні воювати з московитами не самим.

Це лише бажання і воно не повинно накладатися на наше сприйняття дійсності. А яка ж дійсність?

Ну, а реальність така, що будь-хто на місці особи, яка приймає рішення у Румунії, на якому б рівні це не було, вчинила б так, як вони вчинили. Тобто, по-дорослому і відповідально.

Ці ракети загрожували румунам? – Ні, і румуни про це знали! Вони знали, що ракети летять не по їхні душі, то чому вони мали їх збивати?

Хтось має дати команду, мають злетіти ракети, за це заплатили б румунські платники податків... Навіщо, для чого? А потім вимагалося б від військовиків ще й багато бюрократичної роботи; ну, і для чого це їм?

Атакувати російські ракети та підвищувати градус ескалації без загроз для країни? – Безглуздо, адже Захід цілком природно намагається не втягнути себе у війну, тому що війна нікому не потрібна.

І, якщо є вибір, розумне рішення – завжди уникати війни. Це українці не мають вибору, а у румунів він є.

Збивати ракети, котрі пролітають над територією Румунії, значить, створювати ризики, що уламки цих ракет впадуть і завдадуть шкоди комусь у Румунії. Таким чином, це збільшує ризик самої країни, тому що самі ракети не становлять ризику.

У зв'язку з цим єдина причина збити згадані ракети вкладається у наступну логіку: «А ми зараз покажемо їм». Але це не дуже доросла логіка і безвідповідально.

І ще, нам би цього хотілося, проте навряд чи система ППО у Румунії керується нашими бажаннями й навряд чи вона має їх враховувати. От уявіть, якби 2008 року російські терористи, обстрілюючи Тбілісі, чи коли 2015 року стріляли по Алеппо, запустили ракети так, щоби вони пролетіли над українською територією?

Це важко географічно уявити, але припустимо таке. Чи дав би хтось команду збивати ці ракети? – Ні! Тоді чому ми вимагаємо від румунів стати учасниками війни, якщо вони можуть цього не робити?

Ми б так само вчинили на місці румунів.

Тож росіянам це просто так зійде з рук? – Знову ні, тому що насправді це збільшує ймовірність отримання Україною зброї, включаючи винищувачі, а це для нас дуже важливо.

Тому російський агресор заплатить свою ціну за ці ракети над державою-учасницею Північноатлантичного альянсу. Просто рахунок їм виставлять не одразу.

Читайте також:
Війна
«Ізраїльські» технології в руках ворога: як БпЛА «Форпост» працюють на російську армію.
30 червня, 08:02
Політика
Закритий брифінг адміністрації для Конгресу не розвіяв сумніви лібералів щодо ефективності ударів по ядерних об’єктах Ірану.
29 червня, 15:36
Політика
Конгресмен Бадді Картер вважає, що президент Дональд Трамп завадив Ірану отримати «найсмертоноснішу зброю на планеті»
25 червня, 08:42
Політика
Прем'єр-міністр Японії Шігеру Ішіба планує скасувати свою участь у саміті Організації Північноатлантичного договору (НАТО) у Гаазі.
23 червня, 10:58
Опінії
Бункерному дідові за щастя мати за західним кордоном РФ мілітаристів на словах, але пацифістів на ділі. Це полегшує новий воєнний напад.
02 червня, 14:58
Світ
Брюссель стикається із кремлівською загрозою, що виходить далеко за межі війни Москви проти Києва. Єврочиновники мусять діяти, а не обіцяти.
26 травня, 06:07