Українці можуть залишитися без свинини

ЕКОНОМІКА
25.06.2021, 11:56
Українці можуть залишитися без свинини
Фото: Google

Зменшення кількості свиноферм через низьку рентабельність провокує створення дефіциту однієї з традиційних страв українців — сала.

Із такою доповіддю на заході "Agro Animal IT Forum 2021" виступила експерт зі свинарства Асоціації тваринників України Ольга Махно.

За її словами, громадяни в цілому стали менше споживати свинини: за 5 років рівень знизився до 7 кілоґрамів на душу населення, що оцінюється падінням у 30%.

«Скажімо, у порівнянні з європейськими країнами, українці практично не доїдають свинини. Адже реалізаційна ціна у живій вазі в кінці 2020 — на початку 2021 років складала 38-40 грн/кґ; це у середньому майже 1,5 долара США. У той самий час у 2019 році живою вагою купували у середньому ще по 44,5 грн/кґ», – зазначила Ольга Махно.

Експерт зі свинарства Асоціації тваринників України переконана, найближчими роками нас очікує справжній дефіцит сала, на що безпосередньо впливає подальше зростання цін (до 40%) на корми.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що вітчизняна молочарська галузь також опинилася у скруті через імпортозаміщення.

Читайте також:
Економіка
Міністр агрополітики Віталій Коваль відреагував на здорожчання молочних продуктів, картоплі й хліба. Чиновник обмежився черговим популізмом.
08 листопада, 14:54
Економіка
Велика російська воєнна агресія, розпочата торік наприкінці лютого, суттєво вплинула на харчові звички громадян. Їсти в Украні стали менше.
03 листопада, 15:12
Економіка
Держава і підприємці мають об'єднатися задля порятунку свинарство в Україні. Спалах африканської чуми винищує худобу, впливаючи на ціни.
29 вересня, 10:36
Економіка
До кінця 2024 року світова вартість кави зросте від 20% до 30%. Причина — тривала посуха у двох країнах-експортерах, Бразилії й В'єтнамі.
27 вересня, 19:24
Життя
Сонячні батареї зайняли безліч земельних ділянок, з яким можна щороку збирати великі врожаї. Людство самознищує себе і світ.
07 липня, 19:08
Економіка
Виявилося, що вітчизняна молочна продукція має чималий попит у балканській державі. Тепер фермери повинні збільшити обсяги постачання.
30 квітня, 20:32