Українці можуть залишитися без свинини

ЕКОНОМІКА
25 червня, 11:56
Українці можуть залишитися без свинини
Фото: Google

Зменшення кількості свиноферм через низьку рентабельність провокує створення дефіциту однієї з традиційних страв українців — сала.

Із такою доповіддю на заході "Agro Animal IT Forum 2021" виступила експерт зі свинарства Асоціації тваринників України Ольга Махно.

За її словами, громадяни в цілому стали менше споживати свинини: за 5 років рівень знизився до 7 кілоґрамів на душу населення, що оцінюється падінням у 30%.

«Скажімо, у порівнянні з європейськими країнами, українці практично не доїдають свинини. Адже реалізаційна ціна у живій вазі в кінці 2020 — на початку 2021 років складала 38-40 грн/кґ; це у середньому майже 1,5 долара США. У той самий час у 2019 році живою вагою купували у середньому ще по 44,5 грн/кґ», – зазначила Ольга Махно.

Експерт зі свинарства Асоціації тваринників України переконана, найближчими роками нас очікує справжній дефіцит сала, на що безпосередньо впливає подальше зростання цін (до 40%) на корми.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що вітчизняна молочарська галузь також опинилася у скруті через імпортозаміщення.

вибір редакції
Читайте також:
Україна уклала меморандуми з провідними корпораціями Катару "Baladna" і "Widam Food Company" у сфері харчової промисловості.
03 вересня, 13:14
Несприятливі погодні умови істотно вплинуть на цьогорічний врожай картоплі, якої мало і яку вродило дрібною.
02 вересня, 08:22
У 2019/2020 маркетинґовому році власники ферм із великою та малою рогатою худобою не спромоглися вийти у "плюс".
26 серпня, 12:37
Уже цього року виробники харчової продукції мають скориґувати зміст обгорток і упаковок, чітко вказавши наявність пальмової олії.
16 липня, 10:16
Через політичну і соціально-економічну кризу, викликану військовим переворотом, мільйони жителів М'янми не матимуть доступу до їжі.
15 липня, 08:02
Жнива на Полтавщині у самому розпалі; невдовзі цьогорічний врожай зернобобових культур відправлять на зберігання до сховищ.
15 липня, 07:51