Українське молочарство у скруті через імпортозаміщення, ​– дослідження

ЕКОНОМІКА
23 квітня, 12:14
Українське молочарство у скруті через імпортозаміщення, ​– дослідження
Фото: 20 хвилин

Вітчизняні виробники молочних продуктів втратили частину внутрішнього ринку через нездатність реагувати на зростання попиту.

Про це йдеться у матеріалі видання "Дзеркало Тижня", підготовленого співробітниками Центру макроекономічного моделювання.

Автори вважають, що причини споживацького коливання, яке спостерігається особливо гостро протягом останніх 5 років, слід шукати виключно у поведінці населення.

Здебільшого громадяни віддають перевагу імпортним продуктам молочарства, якість яких істотно перевищує українські аналоги попри майже ідентичну вартість.

«Криза у вітчизняній молочній галузі є глибинною, пов’язаною з проблемою молочного скотарства та стрімко зростаючим імпортом молочних продуктів. Зменшення поголів’я корів в Україні триває від здобуття незалежності та зумовлене скороченням попиту і низькою ефективністю колишніх фермерських господарств. На сьогодні прийнятну прибутковість мають лише високоефективні сучасно обладнані фермерські господарства. Тобто, фактично, галузь є неконкурентною без державної підтримки», ​– йдеться у вказаному матеріалі.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що впродовж усього 2021 року на вітчизняному ринку можуть істотно зрости ціни на хлібобулочні вироби.

вибір редакції
Читайте також:
Шановні українці, будьте обачливі, купуючи у крамницях свіжий огірок – він може бути привезений із країни-агресора!
18 листопада, 08:58
Підприємливі ділки з РФ взялися маркувати свою продукцію фінською мовою, щоби показати нібито високу якість, яка залишає бажати кращого.
25 вересня, 10:12
Сучасна продовольча допомога африканцям, які голодують і не мають достатньо коштів для придбання їжі, виглядає повною профанацією.
18 червня, 12:37
Тим часом в Україні стартує розпродаж землі за безцінь.
16 лютого, 20:16
Ймовірно близько 7,5 тисяч людей могли контактувати із вказаним інфікованим м’ясом.
15.11.2020, 14:35
За останній тиждень найбільше знизилася реалізація цукру (-27%), сала (-30%) і масла вершкового (-50%), – заступник міністра економіки.
02.04.2020, 20:00