Українське молочарство у скруті через імпортозаміщення, ​– дослідження

ЕКОНОМІКА
23 квітня, 12:14
Українське молочарство у скруті через імпортозаміщення, ​– дослідження
Фото: 20 хвилин

Вітчизняні виробники молочних продуктів втратили частину внутрішнього ринку через нездатність реагувати на зростання попиту.

Про це йдеться у матеріалі видання "Дзеркало Тижня", підготовленого співробітниками Центру макроекономічного моделювання.

Автори вважають, що причини споживацького коливання, яке спостерігається особливо гостро протягом останніх 5 років, слід шукати виключно у поведінці населення.

Здебільшого громадяни віддають перевагу імпортним продуктам молочарства, якість яких істотно перевищує українські аналоги попри майже ідентичну вартість.

«Криза у вітчизняній молочній галузі є глибинною, пов’язаною з проблемою молочного скотарства та стрімко зростаючим імпортом молочних продуктів. Зменшення поголів’я корів в Україні триває від здобуття незалежності та зумовлене скороченням попиту і низькою ефективністю колишніх фермерських господарств. На сьогодні прийнятну прибутковість мають лише високоефективні сучасно обладнані фермерські господарства. Тобто, фактично, галузь є неконкурентною без державної підтримки», ​– йдеться у вказаному матеріалі.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що впродовж усього 2021 року на вітчизняному ринку можуть істотно зрости ціни на хлібобулочні вироби.

Читайте також:
Тим часом в Україні стартує розпродаж землі за безцінь.
16 лютого, 20:16
Ймовірно близько 7,5 тисяч людей могли контактувати із вказаним інфікованим м’ясом.
15.11.2020, 14:35
За останній тиждень найбільше знизилася реалізація цукру (-27%), сала (-30%) і масла вершкового (-50%), – заступник міністра економіки.
02.04.2020, 20:00
Ціни на гречку зросли більше ніж на 50%, пшоно – на 24%, на 60% подорожчала картопля, вдвічі піднялися ціни на цибулю та моркву.
24.03.2020, 16:55
Україна входить до трійки світових експортерів меду після Китаю і Аргентини
13 травня, 13:28
Експоліціянта, де-факто, протягнули за вуха, з кількох спроб.
12 травня, 14:43