Українці не давали права бразильським політикам паплюжити свої національні символи

СВІТ
02 червня, 20:00
Українці не давали права бразильським політикам паплюжити свої національні символи
Фото: Twitter

Майже тиждень не припиняються дискусії з приводу присутності української символіки на протестах у Сан-Паулу.

Заангажовані місцеві ЗМІ вже встигли заявити, що таким чином прихильники очільника країни спонукають Жаїра-Мессіаша Болсонару до реакційної політики та згортання демократії.

Куди далі пішов його колишній конкурент на президентських виборах у 2018 році — соціаліст Фернанду Аддад.

На своїй сторінці у соціальній мережі Twitter опозиційний політик звинуватив чинного президента Бразилії в особистому сприянні "завезенню радикалів" із Києва для "здійснення провокацій".

Відповідь української дипломатії на цю відверту брехню не забарилась.

У прямому етері каналу "CNN Brasil" посол Ростислав Троненко наголосив, що червоно-чорний прапор із білим тризубом, використаний мітингарями, є історичним символом боротьби українців за волю.

При цьому це аж ніяк не засіб пропаганди нацизму, фашизму чи расизму.

«Чорна смуга означає родючу землю України, а червона — кров, яку українці проливали протягом століть у боротьбі за власний суверенітет, свободу і незалежність. Що ж до тризуба, то він є давнім символом Святої Трійці, започаткованим у Х сторіччі ще князем Володимиром І Великим, який охрестив Україну», — підкреслив дипломат.

Для далеких від українських подій бразильських глядачів Ростислав Троненко також пояснив, що з 2015 року Верховна Рада запровадила законодавчу заборону на використання націонал-соціалістичної та комуністичної символіки.

«Важливо зауважити, що червоно-чорного прапора у цьому законі немає. Щодо крайньоправих рухів, як "Правий сектор", то його поява виглядає природною реакцією нашого суспільства на втручання РФ у внутрішні справи України — анексію Криму та воєнну агресію на Донбасі», — підсумував дипломат.

Природно, що у боротьбі за електоральні дивіденди деякі бразильські політики та наближені до них ЗМІ свідомо маніпулюють фактами, викривляючи дійсність під свої приховані наміри.

Якби там не було, але українці не дадуть паплюжити свої національні символи ніде і нікому!

Автор : Денис Ковальов
Читайте також:
Всього за останні десять днів вогонь знищив близько 16% всієї території Пантаналу.
17 вересня, 19:40
Жаїр-Мессіаш Болсонару запевнив бразильських громадян у тому, що армія не організовуватиме заколот, аби усунути його від влади.
16 червня, 10:12
Жаїр-Мессіаш Болсонару взяв участь у велелюдному мітингу в столиці Бразиліа за скасування обмежувальних заходів на тлі пандемії.
21 квітня, 12:30
У зв'язку з погіршенням епідеміологічної ситуації міністерство охорони здоров'я Бразилії закликає припинити роботу закладів освіти у країні.
06 квітня, 11:15
Заборона на відвідини родичами в'язнів у зв'язку зі спалахом COVID-19 призвела до бунтів у Бразилії.
18 березня, 11:45
Ще, щонайменше, 49 осіб вважаються зниклими безвісти.
07 березня, 08:03