Українці здатні гідно відповісти на виклики долі

ПОЛІТИКА
вчора, 13:47
Українці здатні гідно відповісти на виклики долі
Фото: Facebook

Ніхто достеменно не знає, як підуть події. В умовах невизначеності для збереження психічної рівноваги слід зосередитися на борні за Україну.

Відколи вид Homo Sapiens навчився планувати свою діяльність, відтоді їх мучить непозбувна бентега стосовно свого майбуття. Людина розумна вічно прагне зазирнути за горизонт подій.

Ну, задля того, щоби заспокоїтись (якщо попереду щось для неї сприятливе), або соломки підстелити, (якщо — несприятливе). Існує 2 види осягнення прийдешнього, а саме, прогноз і пророцтво:

  • Прогноз — це логічний аналіз доступних спостереженню фактів на основі відомих нам законів.
  • Пророцтво — це інтуїтивне прозріння, спалах підсвідомості, блискавичний контакт із Богом.
  • Прогноз — це OSINT, а от пророцтво — це inside.
  • Прогноз носить раціональний і варіативний характер: може бути так, а може — ось так, із ось такою долею ймовірності, і ось чому.
  • Пророцтво — туманне й інваріантне.
  • Прогноз — корисний інструмент для оптимізації процесу прийняття рішень.
  • Пророцтвом скористатися неможливо, бо якби можна було зазирнути наперед і щось там перемінити, провидець бачив би якусь іншу картину, або ряд картин, а він бачить тільки одну.

Людство інтуїтивно це розуміло і закарбувало в своїх міфах, казках і легендах. Батьки Едіпа й Паріса, наслухавшись трагічних попереджень, поспішили спекатися проблемних нащадків, але ті все одно приперлися в місто й наробили біди.

Фетіда, взнавши, що її син загине під стінами Трої, гартувала його чи то в Стиксі, чи в то окропі, але забула намастити п'яту. Власне, от туди і влучив злий Рок.

Скільки не міняй коней, а приймеш ти смерть від коня свого, як передбачали волхви, скільки не топи попа у річці, а він один вернеться живим із походу, як пророкували русалки. Скільки не ховай від принцеси веретенце, а вона все одно його десь надибає, вколеться і впаде в анабіоз...

Бо нитка нашої долі міцно вплетена в загальну канву світобуття, і всі події, які з нами відбуваються — від народження до смерті — запускають чергу інших подій, і так далі, і тому подібне. І спроба її подовжити чи потягти в інший бік руйнує картину світу, яку окремий індивід своїм обмеженим, суб'єктивним зором не в змозі повністю осягнути.

Уявіть: сходили ви до провидця/ворожки і вони вам навіщували перемогу і добробут. Але перемога одного — це поразка другого, а наш добробут в умовах обмеженості ресурсу стоїть на чиїсь нестачі.

І цей хтось теж сходив до ворожки, і взнав своє майбутнє, і підстелив собі соломки. І тоді вже він буде на коні, буде купатися в золоті і славі, а ви — на землі, в пилюці.

Як вам такий варіант? Якщо кожен зможе зазирати в майбутнє і смикати прядиво у свій бік, мойри такого наплетуть, що всім буде кепсько!

І в принципі, щоб передбачити, що чекає людину, не треба бути провидцем, адже у підсумку ми всі помремо: хтось раніше, хтось пізніше. І бажанням зазирнути в майбутнє рухає потаємне прагнення уникнути біологічної смерті.

Але це — неможливо. Все, що ми можемо — це давати гідні відповіді на виклики долі, і кожна така відповідь — це сходинка у Небо.

А такм, як нам усім добре відомо, мешкають герої й подвижники, митці та мудреці. Вони-то й відповіли на всі квести та пройшли всі левели перш, ніж їх уразила стріла часу...

Українці здатні гідно відповісти на виклики долі_1
Автор : Софія Дніпровська
Читайте також:
Політика
В Білому домі давно панують настрої проти Зеленського і за вибори в Україні — NYP
вчора, 10:07
Новини
Понад 300 українських компаній з “російським слідом” перемогли у 22,5 тис. процедур публічних закупівель за останні десять років.
13 лютого, 16:36
Війна
Нам слід бути відвертими самими із собою. Жоден з уже реалізованих у сучасній Європі сценаріїв завершення конфлікту в Україні не спрацює.
10 лютого, 14:58
Війна
Залишається велике питання: що буде, якщо путін просто не підкориться?
08 лютого, 14:05
Війна
Що історія заморожених конфліктів може розповісти про майбутнє України?
30 січня, 16:01
Війна
На полі битви ситуація ще ніколи не була такою складною. У 2024 році окупанти захопили у шість разів більше української землі, ніж у 2023
25 січня, 22:05