Українців запрошують на традиційне вшанування Героїв Холодного Яру

ПОЛІТИКА
16 травня, 17:01
Українців запрошують на традиційне вшанування Героїв Холодного Яру
Фото: Facebook

27-й за обрахунком захід відбудеться 17-18 червня у Черкаській області; там, де на початку минулого століття вирував повстанчий рух.

Відповідною програмою поділився голова Історичного клубу "Холодний Яр" і редактор газети "Незборима нація" Роман Коваль, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

За його словами, цьогоріч захід присвячено пам'яті полеглих за волю України у боях на Східному фронті незламних захисників: Олегу Куцину, Тарасу Бобаничу, Георгію Тарасенку, Андрію Жованику і Дмитру Коцюбайлу.

Програма першого дня (17 червня):

 • 11:00. с. Мельники – цвинтар, покладання квітів на могилу Василя Чучупака і братську могилу холодноярців.
 • 12:00. с. Мельники – центр, покладання квітів до пам'ятників козакам і козачкам села Мельник, Юрія Горліса-Горського та родині Чучупаків.
 • 13:00. с Кресельці. Покладання квітів до пам'ятника гайдамацькому отаманові Гнатові Голому.
 • 14:00. Мотрин монастир. Покладання квітів на могилу сотникові Іванові Компанійцю.
 • 15:00. Обід.
 • 16:00 – 16:30. Відкриття туристичної стежки на хуторі Буда та в її околицях.
 • 16:30 – 22:00. Хутір Буда. Концерт. Презентація книг. Виступи військових і громадських діячів.

Програма другого дня (18 червня):

 • 10:00. Урочище Майдани (при дорозі м. Кам'янка – с. Грушківка). Встановлення меморіального знаку старшинам полку гайдамаків Холодного Яру Андрієві Чорноті та Юрієві Горлісу-Горському, які знищити у 1920 році червону російську залогу.
 • 11:00. Урочище Тартак (при дорозі з Грушківки на Холодний Яр). Встановлення меморіального знаку на місці збору козаків і козачок 3-ї (Грушківської) сотні під проводом отамана Сидора Темного (у 1919-1922 роках).
 • 12:00. Холодноярське плато (біля Мотриного монастиря). Відкриття Меморіалу козакам-добровольцям – героям нинішньої війни: Олегові Куцину (на псевдо "Кум"), Герою України Дмитрові Коцюбайлу (на псевдо "Да Вінчі"), Андрієві Жованику (на псевдо "Татарин"), Герою України Тарасові Бобаничу (на псевдо "Хаммер"). Освячення меморіалу. Громадське вшанування. Покладання квітів до могили Героя України Георгія Тарасенка. Освячення зброї.
 • 15:00. Обід.
 • 16:00. Хутір Буда. Відкриття пам'ятника Олегові Куцину, першому командирові 49-ї Окремого стрілецького батальйону "Карпатська Січ", 1-му віце-президенту Історичного клубу "Холодний Яр".
 • 17:00 – 18:00. Хутір Буда. Концерт. Презентація книг. Хутір Буда. Виступи військових і громадських діячів.

Водночас "Останній Бастіон" нагадує читачам, що ідея нації, за яку вмирали мільйони українців, неодмінно переможе, а Росія-Московія згине у небутті, захлинувшися власною кров'ю.

Читайте також:
Історія
Із року в рік українці відзначають День писемності, вважаючи, що її принесли нам греки Кирило (Константин) і Мефодій (Михаіл) із Салонік.
02 червня, 16:01
Некролог
Уродженець Дніпра, який заснував совєцьку Школу концептуалізму помер на 90-му році життя у своєму будинку у Нью-Йорку.
28 травня, 18:25
Політика
Жителі Туманного Альбіону вкотре продемонстрували, що вони завжди перебувають на боці світла, в авангарді сил добра і творення.
25 травня, 20:18
Політика
Мало хто знає, але більшовики "прикрили" бовваном свого "м'ясника" Ніколая Ватутіна могилу свідомого українця у Маріїнському парку.
20 травня, 21:38
Світ
Сіоністська держава Ізраїль постала у межах підмандатної британської території Палестини. Але євреї становили разючу меншість.
15 травня, 17:42
Політика
Сумнозвісний "народ книги" полюбляє звинувачувати всіх на світі в антисемітизмі й водночас не цурається практикувати українофобію.
28 квітня, 18:35