Українцям слід готуватися до здорожчання яєць і курятини

ЕКОНОМІКА
06.12.2022, 19:01
Українцям слід готуватися до здорожчання яєць і курятини
Фото: Google

Відсутність сталого електропостачання дестабілізує роботу птахопідприємств і призводить до збільшення собівартості виробництва.

Такі відомості в інтерв'ю вітчизняному виданню "UBR.ua" надав виконавчий директор асоціації "Союз птахівників України" Сергій Карпенко, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

За його словами, сьогодні виробники змушені забезпечувати пташники електроживленням за допомогою затратних генераторів, що невдовзі відіб'ється на ціні продукції.

На жаль, фермери переглядають свої плани у бік зменшення випуску яєць і курятини для зниження можливих втрат загальної продуктивності та порушення наявних технологічних процесів.

«Безперебійна робота електрообладнання є критично важливою. Все тому, що воно забезпечує життєдіяльність птиці у приміщеннях. Інкубатори також переважно забезпечуються генераторами, оскільки відключення електроенергії призводить до значних виробничих втрат, закладених на інкубацію яєць та неотримання молодняку.

Вже зараз очевидно, що наші підприємства потребують додаткових генераторів, адже ними не забезпечені інші технологічні процеси. Зокрема такі, як виготовлення кормів, сортування та забій птиці, упаковування продукції, а також складські та холодильні приміщення. Якщо відключення продовжаться, ціни для споживачів на продукцію зростуть», – зазначив  Сергій Карпенко.

До речі, продавати сьогодні генератори стало вигідніше, ніж тримати курник; адже, наприклад дизельний генератор із потужністю 7,5 кВт зараз коштує приблизно 110 тисяч гривень.

Своєю чергою, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", воєнне вторгнення і повномасштабна агресія РФ істотно вплинула на споживчий ринок України, курс гривні, рівень інфляції та попит громадян.

Читайте також:
Економіка
Віднині цінники для споживачів будуть такими: бензин, дизель, біопаливо – 3,65 гривні за 1 літр, натомість автогаз – 1,89 гривні за 1 літр.
23.09.2022, 07:00
Економіка
Чим довше "слуги неукраїнського народу" перебувають при владі, тим гострішою стає соціально-економічна криза.
25.01.2022, 07:48
Економіка
Невдовзі вітчизняні ціни на товари молочарства знову підуть угору, причиною тому є зростання вартості блакитного палива.
13.01.2022, 07:38
Економіка
На 3-му році при владі у команді "найвеличнішого лідора сучасності" все ж визнали власну неспроможність керувати державою.
10.01.2022, 10:07
Економіка
Таке може статися через зростання вартості газу
04.01.2022, 10:46
Життя
У зв'язку із подорожчанням сировини та матеріалів.
02.01.2022, 10:35