Україні на замітку: президент Алієв звинуватив Мінську групу у потуранні окупації

СВІТ
14 січня, 06:51
Україні на замітку: президент Алієв звинуватив Мінську групу у потуранні окупації

Звільнений від вірменських окупаційних військ Нагірний Карабах не потребує присутності делегатів від так званої "Мінської групи".

Відповідну заяву під час пресбрифінгу для провідних телеканалів південнокавказької республіки зробив Ільгам Алієв, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Президент Азербайджану переконаний, що навіть миротворчий контингент у Ханкенді (Степанакерті), надісланий Кремлем за мирною угодою (підписана торік 10 листопада – прим. ред.), мусить невдовзі залишити регіон.

«Маємо визнати, що Мінській групі більше нічого робити на теренах нашого Карабаху. Адже ми самі, власними силами, розв'язали цю проблему. Подальше її перебування, яке до того відзначилося потуранням окупації історичних азербайджанських земель, свідчитиме про нівелювання нашої великої перемоги», – зазначив Ільгам Алієв.

За словами президента Азербайджану, так звані "російські миротворці" нині намагаються змусити вірмен залишитися у Карабаху, всіляко ускладнюючи виїзд безпосередньо до Вірменії, однак в'їзд чомусь залишають вільним.

«Нам не подобається така тактика, а тому ми виноситимемо це питання під час майбутніх зустрічей з президентом Путіним. На жаль, Вірменія не до кінця зробила висновки з Другої Карабаської війни, однак навіть попри це ми будемо доносити нашу думку світовій спільноті й спонукати всіх, включно з нашими сусідами, дотримуватися міжнародного права і визнаної територіальної цілісності Азербайджану», – наголосив Ільгам Алієв.

Як можна зрозуміти, азербайджанський лідер не мав і не має надій щодо дієвості так званої "Мінської групи", чиї представники повсякчас ускладнювали процес визволення з-під вірменської окупації Карабаху.

У зв'язку з цим українській владі варто прислухатися до слів Ільгама Алієва й почати створювати нові майданчики за участі наших союзників і партнерів, де питання деокупації не тільки Донбасу, але і Криму буде посталене руба, без жодного врахування хворобливих інтересів Кремля.

Між тим, як уже інформував "Останній Бастіон", очільник міністерства оборони Туреччини днями висунув жорсткі вимоги РФ і США.

Читайте також:
Після війни 2020 року азербайджанські та вірменські військові знову почали стріляти
12 січня, 13:14
Поки команда Путіна і Лукашенка грає у мігрант-бол із Євросоюзом, команда Алієва і Ердогана пішла у наступ на Вірменію.
17.11.2021, 11:56
Колишні армійці Республіки Вірменія здійснили напад на азербайджанський блок-пост при в'їзді до міста Шуша.
16.11.2021, 12:44
Майже 30 років перебування Нагірного Карабаху під контролем Єревану перетворили реґіон на заміновану безлюдну пустку.
24.08.2021, 07:51
Небажання вірменського військового командування реформувати й осучаснювати армію країни призвели до поразки у конфлікті з Азербайджаном.
21.04.2021, 08:59
Адміністрація так званої "Республіки Арцах" звернулася до Організації об'єднаних націй із проханням вплинути на азербайджанську владу.
03.03.2021, 09:04