Українки замінюють чоловіків задля підтримки економіки — Le Monde

ЕКОНОМІКА
23 червня, 08:18
Українки замінюють чоловіків задля підтримки економіки — Le Monde
Фото: Le Monde

Демографічна криза поглиблюється, чим довше триває російська війна. Відтак безліч українців живуть одним днем, без надій майбутнє.

До такого невтішного висновку дійшли журналісти французького видання Le Monde. Вони проїхалися підприємствами України, щоби дізнатися: як виживають тилові міста, поки чоловіки відбивають напад окупантів?

Традиційно чоловічі галузі, такі як сталеливарна промисловість і транспорт, намагаються компенсувати відсутність співробітників, які або служать в армії, або йдуть у тінь, щоб уникнути мобілізації, залученням більшої кількості жінок. Це — нова нормальність України.

Натомість власники супермаркетів тепер наймають студентів, які працюють неповний робочий день Трапляються і жінки із різною професійною освітою, а іноді — і пенсіонери віком до 75 років.

Деякі з цих нових співробітників переходять на роботу, яку раніше займали чоловіки, наприклад охоронці. Постраждав громадський транспорт, металургійні заводи, сільське господарство тощо, але, чим кваліфікованіші робочі місця, тим складніше компаніям знайти заміну.

Через нестачу машиністів та електромеханіків збільшуються інтервали руху поїздів у метрополітенах Києва і Дніпра, ​​через мобілізацію водіїв зменшується кількість трамваїв та автобусів на лініях. Фактично, українці пристосовуються жити без чоловіків.

«Можливість утримати та зберегти персонал — це проблема номер один для всіх українських компаній. Зараз усім важко, але люди намагаються вірити у краще», — говорить керівний директор української філії шведського виробника вантажівок «Scania» пан Хакан Їдé.

На додачу до труднощів, пов'язаних із мобілізацією, кілька мільйонів чоловіків і жінок залишили країну та шукають притулку по всьому світу. Згідно з дослідженням Міністерства економіки України, виданого 2023 року, у найближче десятиліття нам бракуватиме 4,5 мільйона осіб для відновлення понівеченої агресором країни.

А проте, медіаагенція «Останній Бастіон» радить згадати, що нестача робочої сили на третьому році війни починає позначатися на житті країни. В армії давно панує криза кількості особового складу.

вибір редакції
Читайте також:
Опінії
Ексміністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих теренів України Ірина Верещук одна із тих, хто наплював на біженців. Наших кинули.
09 грудня, 08:25
Світ
Станом на 2024 рік у суверенних межах ресурсної федерації московії живе приблизно 90 мільйонів осіб. Окрема страта — 25 мільйонів нелегалів.
08 листопада, 20:32
Світ
Номенклатура Комуністичної партії Китаю почала турбуватися зменшенням кількості населення. Рівень його якості також давно занепадає.
03 листопада, 11:45
Війна
Рівень народжуваності в Україні є одним із найнижчих у світі.
22 жовтня, 15:05
Опінії
Від початку наголосимо: будувати статево-вікову піраміду без даних перепису населення як гадання на кавовій гущі. Скільки нас – невідомо.
21 жовтня, 13:41
Опінії
Українці продовжують тікати з країни, де 11-й рік поспіль триває війна та орудує «зелена» корумпована орда блазнів. Яким буде майбутнє?
18 жовтня, 13:47