Українські дипломати закликають міжнародну спільноту посилити санкції проти РФ

23 березня, 16:20
Українські дипломати закликають міжнародну спільноту посилити санкції проти РФ
Фото: slovoidilo.ua

У МЗС вимагають від Росії, зокрема, забезпечити медичне обстеження та лікування незаконно затриманому Серверу Мустафаєву.

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку із не забезпеченням російською стороною необхідного медичного обстеження та лікування незаконно утримуваному на території РФ громадянину України Серверу Мустафаєву.

Про це повідомляє пресслужба МЗС України на сторінці у Фейсбук.

«Протягом останніх днів у Сервера тримається висока температура, спостерігається сухий кашель, сильний головний біль та слабкість у всьому тілі. З огляду на пандемію коронавірусної інфекції нового типу COVID-19, це тривожні симптоми, які ігноруються російською стороною», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що РФ свідомо нехтує важким станом здоров’я незаконно громадянина України та намагається його приховати.

Як відомо, Сервер Мустафаєв, кримськотатарський активіст і громадський діяч, вже майже два роки незаконно утримується Росією з політичних мотивів за сфабрикованими звинуваченнями у терористичній діяльності.

«Наполягаємо на негайному проведенні медичного обстеження громадянина України Мустафаєва в спеціалізованому медичному закладі відповідно до міжнародних стандартів, у тому числі з метою виключення можливості його зараження короновірусною інфекцією COVID-19, та забезпеченні кваліфікованою лікарською допомогою в умовах місця несвободи», – додають у МЗС.

У відомстві стурбовані тим, що вплив пандемії COVID-19 на медичну безпеку у в’язницях РФ та на окупованих територіях може мати системний характер, що поставить під серйозну загрозу здоров’я та життя незаконно утримуваних громадян України.

Українські дипломати закликають міжнародну спільноту посилити політичний, економічний та санкційний тиск на РФ з метою припинення грубих порушень окупантами прав людини та звільнення всіх незаконно утримуваних громадян України.

Читайте також:
Для команди Володимира Зеленського відстоювання честі України на міжнародній арені не в пріоритеті.
14 червня, 12:15
Росія намагається послабити санкції, прикриваючись з кризою через коронавірус.
22 квітня, 18:14
16 громадян України проходять лікування в країнах світу.
22 березня, 14:35
В офіційному листі використано елементи історичного лікбезу з пояснення походження назви «Малоросія».
28 січня, 14:43
У середу, 22 січня, у місті Філадельфія відкрили почесне консульство України.
23 січня, 10:15