Українські дипломати закликають міжнародну спільноту посилити санкції проти РФ

23.03.2020, 16:20
Українські дипломати закликають міжнародну спільноту посилити санкції проти РФ
Фото: slovoidilo.ua

У МЗС вимагають від Росії, зокрема, забезпечити медичне обстеження та лікування незаконно затриманому Серверу Мустафаєву.

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку із не забезпеченням російською стороною необхідного медичного обстеження та лікування незаконно утримуваному на території РФ громадянину України Серверу Мустафаєву.

Про це повідомляє пресслужба МЗС України на сторінці у Фейсбук.

«Протягом останніх днів у Сервера тримається висока температура, спостерігається сухий кашель, сильний головний біль та слабкість у всьому тілі. З огляду на пандемію коронавірусної інфекції нового типу COVID-19, це тривожні симптоми, які ігноруються російською стороною», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що РФ свідомо нехтує важким станом здоров’я незаконно громадянина України та намагається його приховати.

Як відомо, Сервер Мустафаєв, кримськотатарський активіст і громадський діяч, вже майже два роки незаконно утримується Росією з політичних мотивів за сфабрикованими звинуваченнями у терористичній діяльності.

«Наполягаємо на негайному проведенні медичного обстеження громадянина України Мустафаєва в спеціалізованому медичному закладі відповідно до міжнародних стандартів, у тому числі з метою виключення можливості його зараження короновірусною інфекцією COVID-19, та забезпеченні кваліфікованою лікарською допомогою в умовах місця несвободи», – додають у МЗС.

У відомстві стурбовані тим, що вплив пандемії COVID-19 на медичну безпеку у в’язницях РФ та на окупованих територіях може мати системний характер, що поставить під серйозну загрозу здоров’я та життя незаконно утримуваних громадян України.

Українські дипломати закликають міжнародну спільноту посилити політичний, економічний та санкційний тиск на РФ з метою припинення грубих порушень окупантами прав людини та звільнення всіх незаконно утримуваних громадян України.

Читайте також:
У XXI столітті український синьо-жовтий стяг мусить закріпити за собою роль своєрідного лідера у протидії ґлобальній дезінформації.
08 липня, 10:23
Або про незавидну долю хамелеонів...
29 квітня, 09:18
Цей небачений досі газовий спектакль у Мекленбургу – Передній Померанії дуже нагадує ігри у наперстки та махлювання на користь РФ.
17 січня, 18:05
Як «майбутній» прокурор став успішним дипломатом.
13.12.2020, 12:07
Окупанти втричі збільшили свою військову присутність за час анексії півострова.
05.10.2020, 14:33