Посольство України не буде евакуйовувати українців із сектора Ґази

СВІТ
13.10.2023, 09:23
Посольство України не буде евакуйовувати українців із сектора Ґази

Кількість громадян України, які прагнуть евакуюватися на тлі протистояння Ізраїлю із ХАМАС, постійно зростає. Здебільшого це жінки з дітьми.

Євген Корнійчук, український посол в Ізраїлі, виправдав брак бажання евакуйовувати співгромадян із сектора Ґази тим, що «жодне посольство Європейських країн, ні Сполучені Штати Америки, не евакуювали жодного свого громадянина». Про це повідомляє УНІАН. Держава Ізраїль цього робити не дозволяє, а альтернативні варіанти представники держави шукати не квапляться.

У Міністерстві закордонних справ України заявили: «Загалом, за три доби, оперативний штаб МЗС, який був створений для допомоги українцям в Ізраїлі, опрацював понад 700 звернень наших громадян». Переважно, це жінки та діти. На скільки зросла кількість запитів зараз – не повідомляється.

«Єдиний пункт пропуску на Єгипет «Рафах», залишається закритим і впливу ми на це не маємо, як і не мають інші посольства... Єгиптяни кажуть, що ХАМАС з боку сектора Ґази не пускає», – розповідає посол України в Ізраїлі.

Коментар, який надав Євген Корнійчук, обурює своєю маніпулятивністю та безхребетністю. Українська сторона навіть не намагається висловити протест блокуванню евакуації з боку уряду Ізраїля. Вивезення людей через сусідні арабські країни Україна здійснити не може через абсолютно нульові дипломатичні відносини, причиною яких є радикально проізраїльська позиція Києва.

Як відомо, сектор Ґази наразі є територією кривавого зіткнення між військами ХАМАС і ЦАХАЛ. Застосовується жорстоке насильство проти цивільного населення і фосфорні боєприпаси. Перебування у цьому регіоні є небезпечнішим для життя навіть за перебування на Донбасі.

Читайте також:
Політика
"Що ж, посол України у Болгарії Москаленко завершує роботу, а указ про нову послицю Ілащук досі не відкликаний".
28.02.2023, 10:10
Світ
У МЗС зауважують, що Україна щиро вдячна усім міжнародним партнерам.
24.02.2023, 12:35
Світ
"Понад 140 громадян України залишаються незаконно заарештованими росією".
10.12.2022, 21:05
Політика
Підтримка України офіційним Гельсинкі триватиме до повної нашої перемоги над російськими окупаційно-терористичними силами.
30.09.2022, 19:54
Світ
Міністри закордонних справ РФ і Турецької республіки обговорили останні події на Балканах, в Україні, на Кавказі та у Казахстані.
07.01.2022, 07:52
Політика
У XXI столітті український синьо-жовтий стяг мусить закріпити за собою роль своєрідного лідера у протидії ґлобальній дезінформації.
08.07.2021, 10:23