Закликаємо міжнародну спільноту посилювати тиск на росію, - МЗС

СВІТ
10.12.2022, 21:05
Закликаємо міжнародну спільноту посилювати тиск на росію, - МЗС

"Понад 140 громадян України залишаються незаконно заарештованими росією".

Порушення державою-агресором рф прав і свобод людини тривають з 2014 року, коли вона окупувала АР Крим, м.Севастополь та території в Донецькій і Луганських областях.

Про це зазначає пресцентр МЗС з нагоди Міжнародного дня прав людини, як інформує медіа агенція Останній Бастіон

"Прийняття цього універсального правозахисного документа та створення міжнародної системи захисту прав людини відбувалося після завершення Другої світової війни, коли міжнародна спільнота, усвідомлюючи наслідки жахливих порушень прав людини та злочинів проти людяності, розробила механізми захисту для попередження та недопущення цього у майбутньому.

Сьогодні, 74 роки потому, росія, яка досі залишається членом ООН, відверто демонструє зневагу до принципів, закладених у Загальній декларації, Європейській Конвенції про захист прав людини та її основоположних свобод, а також в інших міжнародно-правових інструментах", - йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що з початком повномасштабної збройної агресії рф проти України систематичні порушення прав та обмеження основних свобод, зокрема такі, як незаконні арешти, насильницькі зникнення, вбивства, позбавлення права на мирні зібрання та свободу слова, також перекинулися і на інші території України, тимчасово окуповані росією.

За даними МЗС, після 24 лютого 2022 року слідчі органи Національної поліції України розпочали 47 822 кримінальні провадження за фактами вчинення на території України злочинів військовослужбовцями збройних сил російської федерації та їхніми поплічниками.

Понад 140 громадян України залишаються незаконно заарештованими росією за політично мотивованими звинуваченнями, і ця цифра продовжує зростати. З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну російська окупаційна адміністрація винесла низку нікчемних вироків політв’язням в Криму, загальний термін ув’язнення яких вже становить понад 1300 років.

"росія має негайно покласти край утискам політичних, мовних, культурних і релігійних прав на тимчасово окупованих територіях України, припинити незаконне утримання в неволі та протиправне переслідування українських громадян", - зауважують у МЗС, додаючи, що порушення прав людини та основних свобод, а також гуманітарного права, які вчиняє росія в Україні, загрожують належному функціонуванню міжнародної правозахисної системи".

"Переконані, що завадити цьому можуть лише спільні міжнародні зусилля з посилення здатності більш ефективного реагування, запобігання та покарання за такі злочини. Закликаємо міжнародну спільноту посилювати тиск на росію, аби вона припинила порушення прав людини та звільнила всіх незаконно позбавлених волі громадян України. Ми також наголошуємо на необхідності створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії росії проти України. Покарання рф та її керівництва унеможливить повторення агресії росії в майбутньому", - резюмують у зовнішньополітичному відомстві. 

Читайте також:
Політика
"Що ж, посол України у Болгарії Москаленко завершує роботу, а указ про нову послицю Ілащук досі не відкликаний".
28 лютого, 10:10
Світ
У МЗС зауважують, що Україна щиро вдячна усім міжнародним партнерам.
24 лютого, 12:35
Політика
Підтримка України офіційним Гельсинкі триватиме до повної нашої перемоги над російськими окупаційно-терористичними силами.
30.09.2022, 19:54
Світ
Міністри закордонних справ РФ і Турецької республіки обговорили останні події на Балканах, в Україні, на Кавказі та у Казахстані.
07.01.2022, 07:52
Політика
У XXI столітті український синьо-жовтий стяг мусить закріпити за собою роль своєрідного лідера у протидії ґлобальній дезінформації.
08.07.2021, 10:23
Опінії
Або про незавидну долю хамелеонів...
29.04.2021, 09:18