Українські євангелісти підкорюють владні кабінети Вашинґтона

ПОЛІТИКА
11.09.2024, 07:16
Українські євангелісти підкорюють владні кабінети Вашинґтона

Республіканська партія може здобути перемогу як на президентських, так і парламентських виборах у США у листопаді. З нею слід домовлятися.

До такого висновку дійшли головного рупору Демократичної партії, а саме редактори видання The Washington Post. Наголошується, що влада України звертається до своїх громадян-євангелістів задля завоювання прихильності соратників Дональда Трампа.

В Україні проживає найбільша громада вірян протестантської течії баптистів в Європі. Тож, її звернення до республіканців може виявитися вирішальним щодо отримання додаткової американської допомоги.

Торік у червні близько 800 політичних і релігійних лідерів зібралися у відреставрованій збройовій залі ХІХ століття у центрі Києва на щорічний Національний молитовний сніданок. Це був захід, запозичений з американського політичного календаря.

Попри більш як десятирічну історію, зазвичай воно не приваблює провідних політичних діячів; однак цього року все було інакше. Сам Володимир Зеленський взяв участь у заході.

Вперше президент української держави відвідав релігійну подію чужої для нього конфесії. Голова Палати представників Конґресу США Майкл Джонсон та колишній віцепрезидент Майкл Пенс надіслали відеозвернення, які транслювалися перед присутніми.

Візит Зеленського на молитовному сніданку свідчить про усвідомлення владою України необхідності налагодження тісних зв'язків з євангельськими християнами, яких у країні нараховується від 800 тисяч до 1 мільйона осіб. Уряд у Києві робить ставку на те, що власні євангелісти можуть стати сполучною ланкою з їхніми братами по вірі у США.

І це гарна ознака. Оскільки ці протестанти-баптисти мають вплив у Республіканській партії та можуть допомогти у лобістських зусиллях з отримання більшої підтримки Вашинґтона, перш за все грошової.

Така робота може виявитися вирішальною у найближчі місяці, коли українські чиновники лобіюватимуть додаткову американську допомогу. А відтак, намагатимуться приглушити антиукраїнські наративи у лавах Республіканської партії.

Ця допомога обов'язково стане у пригоді у разі перемоги Дональда Трампа та його кандидата у віцепрезиденти Джея Венса, який критикує Київ, на виборах уже у листопаді. Опитування суспільної думки США 2016 та 2020 років показали, що від 37% до 46% виборців Трампа відносять себе до євангелічних християн, а Джонсон та Пенс є найвідомішими представниками цієї партії.

2020 року за Трампа проголосували 76% білих євангелістів. Український євангелічний священник та громадський діяч Павло Унгурян, який допоміг організувати молитовний сніданок, пояснив, що його «Церква відіграє важливу роль за межами країни, особливо у плані, скажімо так, тихої дипломатії та неофіційної дипломатії».

Тим часом медіаагенція «Останній Бастіон» уже повідомляла, що Америка повірила, що здатна вмовити РФ «припинити стріляти десь посередині». Насправді ж людству, особливо українцям, варто пам'ятати, що росія весь світ прагне завоювати.

Читайте також:
Політика
Не можна вимагати від жертви йти на поступки агресору, бо тоді кожен автократ захоче змінити світ. Україна потребує допомоги всього Заходу.
18 лютого, 12:35
Політика
47-й президент США наговорив багато жахливих слів, але поки не підтвердив їх справами. Чи правда настільки шалений уявний трампівський план?
17 лютого, 12:36
Політика
Ексміністр закордонних справ Литовської республіки назвав головного вигодонабувача конфлікту в Європі. Як не двино, ним виявилася КНР.
17 лютого, 06:03
Політика
У голові 47-го президента США вирує потужний безлад, який виходить назовні. Слід розуміти, що поки немає ніякого плану від Дональда Трампу.
13 лютого, 13:46
Світ
Нова американська влада не відчуває того, що щодня на собі відчувають українці. Марко Рубіо було б корисно наслідувати Бориса Джонсона.
05 лютого, 08:27
Політика
Кір Стармер підпише символічну 100-річну угоду із Володимиром Зеленським. На жаль, документ не передбачає жодних союзницьких відносин.
16 січня, 13:46