Український «deep state» — це олігархи

Опінії
30 квітня, 13:04
Український «deep state» — це олігархи
Фото: Google

Оголошена Володимиром Зеленським деолігархізація має бути всеохопною, а не вибірковою.

Народний депутат України VIII скликання

Алгоритм, котрий був застосований до Медведчука з метою зменшити його вплив в Україні, слід зробити універсальним. Гадаю, його варто негайно розповсюдити на Ахметова, Коломойського, Фірташа, Тігіпка та інших.

Саме ці прізвища є "глибинною владою" в Україні, саме вони правлять нами, попри те, що міняються президенти, парламенти й уряди. Знаково, що вони міняються шляхом поміркованих революцій чи радикальних виборів.

Без усіляких жартів, після питання війни з Росією я вважаю найголовнішим ініціативу Зеленського врегулювати статус олігархів. Тут інтереси президента і народу, що його обрав, чудесним і унікальним способом співпадають – і, я сподіваюся, що Зеленському вистачить наївності та недосвідченості, щоби таки зробити цей крок.

Кажуть, олігархи потужні, і цей крок може стати фатальним. Але навіть у такому разі нам, простим українцям, немає чого втрачати.

Ну, програємо з Зеленським, виграємо з ким-небудь наступним. Головне – тримати питання на слуху, головне – не забувати, що олігархи мусять повернути все вкрадене у нас у 1990-х і на початку 2000-х.

Рано чи пізно мають повернути, рано чи пізно мають відповісти, так само як рано чи пізно має Москва повернути нам Крим і Донбас. Це питання нашої національної гідності; це злочини проти нашої національної генетики, котрим немає строку давності.

Ці питання діалектично єдині. Бо олігархи і є Росія!

Медведчук не більше залежний від Путіна, ніж залежний Ахметов. Приміром, Ахметова контролюють через Керченську протоку, через яку іде його експорт.

Коломойський не менш залежний від Кремля, ніж Фірташ, бо проти обох – розслідування правоохоронних органів США. Тому уся ця гоп-компанія – Медведчук, Ахметов, Коломойський, Фірташ – є колективом лобістів Кремля.

І якщо хтось сумнівається, то достатньо взяти в руки пульт телевізора, і стане зрозуміло. Ми ніколи не переможемо Росію з таким телебаченням, ми ніколи не створимо ні незалежного від Росії суспільства, ні економіки, котра здатна забезпечити нам матеріальну основу перемоги над Кремлем.

Тому у майбутньому законі про статус великого бізнесу слід передбачити повну заборону особам, котрі володіють більше, ніж 1% ВВП в Україні, або економічно залежним від таких, мати у своїй власності ЗМІ або яким-небудь іншим чином на ці ЗМІ впливати. Так само будь-кому, крім державного бізнесу, слід радикально обмежити право вести економічну співпрацю з агентами країни-агресора.

Повторюся, у нас зараз є історичний шанс позбутися вічних наших внутрішніх ворогів. І наскільки з нами Зеленський у цій справі, буде видно з певних сигналів, одним із яких я вважаю штрафи на структури Коломойського та Ахметова.

Це штраф у 4,7 млрд грн, накладений на АЗС групи "Приват" Ігоря Коломойського – якщо його у суді скасують, то можна вважати, що Коломойський переміг, а президент програв і здався. І це штраф, поки що смішний, у 1,7 млн на ДТЕК Ахметова – якщо такі штрафи не продовжаться, то можна вважати, що Коломойський переміг, а президент програв і здався.

Читайте також:
США, ЄС, ЄБРР, ЄІБ, Світовий банк і IFC шоковані тим, як Зеленський знищує результати реформ
02 травня, 10:25
Українська влада веде "споконвічну боротьбу" за суверенітет, особливо — проти МВФ.
12 березня, 08:52
Патрульно-поліцейська афера
05 березня, 09:15
Друзі, поздоровляю з судовою реформою, яку в один день провів Найвеличніший Лідер Світу.
26 лютого, 10:00
Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова розповіла про розпочатий у 2019 році процес реформування органів прокуратури
12 лютого, 11:00