Український винахід, який допоможе подолати кліматичну кризу

08.11.2021, 13:46
Український винахід, який допоможе подолати кліматичну кризу
Фото: Google

Науковці Національного авіаційного університету закликають запровадити унікальну вітчизняну технологію.

Ноу-хау під назвою КАП або CFA (Каталітичний активатор палива, він же – Catalytic Fuel Activator) успішно довело свою ефективність та екологічну цінність у багатьох країнах світу. Ця розробка змушує світову спільноту зовсім по-іншому ставитися до нашої держави.

Наразі роль України на світовій арені, зазвичай, зводиться до аграрно-сировинного придатку з елементами людського ресурсу для цивілізованого світу. Якщо Україна запропонує світу щось унікальне, дуже цінне і важливе, з великою доданою вартістю, всі захочуть скористатися цим винаходом.

Так сталося, що наша держава прямо зараз має що запропонувати і чим здивувати інші країни.

Високотехнологічний прилад – Каталітичний активатор палива, було розроблено на початку 2000-х років українськими вченими під егідою Національної академії наук України (НАНУ) на базі Національного авіаційного університету (НАУ). Цей прилад забезпечує вражаючу економію палива – до 14% на двигунах внутрішнього згоряння, до 17% на реактивних авіадвигунах, і, що дуже важливо, знижує шкідливі викиди в атмосферу до 53% на різних модифікаціях двигунів.

В основі винаходу лежить проривна технологія з використанням титанових сполук і особливої формули поєднання різних елементів, яка не має рівних у світі та в двічі-тричі переважає за основними показниками усі відомі іноземні аналоги паливних фільтрів та приладів типу каталізаторів.

Ефективність використання різних модифікацій КАП була продемонстрована, доведена і зафіксована на десятках офіційних випробувань, підтверджена висновками низки експертів та профільних організацій як в Україні, так і за її межами.

Активне впровадження CFA відбувається в Індії, де українське ноу-хау цьогоріч отримало офіційний державний сертифікат якості. Індуси зрозуміли виключну користь від українських КАП і вже замовляють невеликі партії на постійній основі; до цього вітчизняні каталізатори розпочали закуповувати у Казахстані.

Керівник навчального центру НАУ, кандидат економічних наук Сергій Омельяненко у своїх публікаціях зазначає, що всі випробування CFA демонструють:

  • збільшення моторесурсу роботи двигуна;
  • вирівнювання компресії в циліндрах поршневих двигунів;
  • зниження викидів шкідливих речовин в атмосферу до 53%;
  • зменшення шумності і димності двигунів;
  • зменшення нагароутворень в камерах згоряння двигунів;
  • економію витрати палива до 14%;
  • зменшення втрат на тертя.

Розпочати впровадження винаходу в нашій державі доречно із "Укрзалізниці", де працюють тисячі двигунів, які спалюють багато палива, що приводить до збільшення шкідливих викидів в атмосферу. Тим більше, що саме на площадках, у кількох депо "Укрзалізниці" були проведені стендові та лінійні випробування, і доведені результати КП на локомотивних двигунах.

Залишається лише прийняти рішення і дати команду Уряду розпочати модернізацію вітчизняної залізниці. Далі можуть бути автотранспорт Міноборони, МВС, МНС, комунальний автотранспорт та інші напрямки, оскільки коефіцієнт окупності та економії CFA дуже вигідний з економічної точки зору.

Автор : Леонід Хомяков
Читайте також:
Коли це серійно робитиме Україна?
09:56
На Facebook подано позов до Британського суду на $3,2 млрд
16 січня, 19:35
Розробник комплексу – концерн “МПО “Гидпроприбор”
13 січня, 15:52
Комплекс розміщується в транспортному контейнері
13 січня, 13:18
Нині на Державному підприємстві триває випробування складових частин нового боєприпасу
13 січня, 09:11
Оператор реактивного ранця мав взяти участь у допомозі пораненим
09 січня, 11:11