Чиновники нарешті знайшли тих, хто винний у забрудненні повітря в Україні

03.11.2021, 11:24
Чиновники нарешті знайшли тих, хто винний у забрудненні повітря в Україні

Державна екологічна інспекція визнала вітчизняні вугільні ТЕЦ найбільшими забруднювачами повітря.

Таку заяву зробив голова відомства Андрій Мальований, передає інформаційна аґенція "Останній Бастіон".

За його словами, насамперед ідеться про металургійні й теплогенеруючі підприємства, зокрема вугільні теплоелектроцентралі.

«Ось, наприклад, у Києві найбільшим таким забруднювачем є Дарницька ТЕЦ – ТОВ "Євро-Реконструкція". Згідно з розрахунками, вона щороку викидає в повітря майже 10 тисяч тонн твердих мікрочастинок пилу, що дуже шкідливі для людини, адже вони потрапляють у легені та загрожують здоров'ю», – прокоментував ситуацію Андрій Мальований.

Водночас голова Держекоінспекції також додає, що на загал нині в Україні існують понад 7000 різних підприємств із найвищим ступенем ризику для довкілля.

«Значна частина з них – ТЕЦ, які подекуди не перевірялися роками. Цьогоріч ситуація змінилася й нам вдалося туди потрапити та оцінити ситуацію. На жаль, порушення на великих підприємствах є всюди. Ми розраховуємо, що законопроєкт №3091 "Про державний екологічний контроль", який готується для розгляду в другому читанні, дозволить нам краще та ефективніше контролювати українські підприємства, щоб ті не забруднювали довкілля», – підсумував Андрій Мальований.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що двоногі потвори знищують Землю і наше майбутнє.

вибір редакції
Читайте також:
Життя
На тлі бойових дій промислові підприємства Запоріжжя перейшли на посилений режим роботи, забувши дотримуватися природоохоронних норм.
05 серпня, 07:01
Світ
Чи замислювалися ви над тим, що робити з прочитаною друкованою пресою, аби не викидати її на смітник чи відносити на вторинну переробку?
28 липня, 17:00
Війна
Через бомбардування окупантами Азовсталі є загроза повного вимирання біоресурсу Азовського моря.
18 травня, 21:05
Світ
Найбільша річка Європи та "національне надбання" РФ у жахливому стані: замість осетрів у водоймі нині плавають купи небезпечного сміття.
18 лютого, 06:59
Світ
Це вже шостий рік поспіль, коли попередній рекорд був побитий
11 січня, 20:40