«Укргазвидобування» поскаржилося на Полтавську обласну раду

ПОЛТАВА
28.04.2017, 11:58
«Укргазвидобування» поскаржилося на Полтавську обласну раду

ПАТ «Укргазвидобування» опублікувало офіційне звернення, в якому заявляє, що системні відмови Полтавської обласної ради в наданні дозволу на розробки нових газових родовищ ставлять під загрозу енергонезалежність держави та обмежують соціальний розвиток регіону.

Зокрема, в компанії вкрай незадоволені тим, що депутати Полтавської облради на останній сесії кілька днів тому всьоме відмовили в наданні спецдозволів на користування надрами. Йдеться про розробку нових перспективних ділянок - Шафранівська, Дружинінська, Зв’язівська, Клюшниківська, Абрамівська, Федорівська, Зуївська, Майорівська, Руновщинська, Вільна.

Усі вони розташовані біля родовищ, які "Укргазвидобування"вже розробляє й викачує звідти щорічно 1 млрд. метрів кубічних газу.

У компанії стверджують, що якби отримали нові дозволи, то в найближчі 2-3 роки могли б відкрити родовища з аналогічними річними показниками видобутку природного газу.

Крім цього, керівництво "Укргазвидобування" стверджує, що розробка нових родових дозволила б додаткового отримати в бюджет Полтавської області в 2018 році близько 100 млн. грн., у 2019 – близько 300 млн. грн., у 2020 – понад 600 млн. грн.

У свою чергу депутати Полтавської обласної ради пояснюють відмову надавати спецдозволи на розробку надр тим, що добувні компанії не надають коштів на розвиток місцевих громад, наносячи велику шкоду довкіллю й інфраструктурі Полтавщини. А закон, який передбачає, що 5% від рентної плати залишатиметься в областях, вступить у дію тільки з 1 січня 2018 року.


Читайте також:
Жінці загрожує позбавлення волі на строк від шести до десяти років з конфіскацією майна.
11:47
Більша частина новосанжарських виборців віддала свої голоси за «Слугу народу».
08:40
За попередніми даними поліція затримала 24 особи.
06:29
Цьому передували вечірні сутички поліціянтів з місцевими жителями, які заблокували дорогу до медичного закладу.
вчора, 20:16
Під медцентром «Нові Санжари» досі відбуваються сутички. Протестувальників оточила поліція, Нацгвардія та патрульні поліції.
вчора, 17:14
Паніка щодо евакуйованих із Китаю здійняла хвилю обурення.
вчора, 10:52