Улюблений архітектор імператора Кореї Коджона родом з Полтавщини
Він був типовим козаком.
Історію Афанасія Середина-Сабатіна, який народився у 1860 році у м.Лубни на Полтавщині згадує сьогодні Diaspora.ua на сторінці у ФБ.
Афанасій заможній родині, але дитинство хлопця було нещасливим — батьки розлучилися, довелося жити з жорстокою мачухою.
Саме через неї юнак у 14 років поїхав до дядька в Петербург.
Там він зацікавився архітектурою, вивчав її в Академії мистецтв та університеті, хоча через конфлікт з професором диплом так і не отримав.
А оскільки без диплома не міг працювати за фахом, закінчив Морський кадетський корпус і став штурманом російського флоту на Далекому Сході.
Саме там він зустрів дружину Лідію Шалич родом з Галичини.
У Кореї Афанасій опинився у 1883 році. Тут його талант швидко розгледів німець — керівник корейських митниць, який доручив йому збудувати будівлю морської митниці.
Одним з найбільших його проєктів стало будівництво будівлі російської дипломатичної місії в 1888 році — першої європейської за стилем будівлі в Сеулі (вона нагадувала італійську віллу) та зведеної європейцем.
У 1894 році, драматичному для Кореї, він перейшов на службу до головного палацу Кенбоккун, де став свідком вбивства королеви Мін.
Рятуючись від помсти японців, Афанасій втік до Китаю.
Деякий час жив у Тяньцзіні, де був редактором російської газети, а також побудував кілька літніх будинків у місті Пейтахо.
Афанасій Середін-Сабатін отримав від імператора замовлення на проєктування Воріт Незалежності, що символізували закінчення залежності від Китаю після японсько-китайської війни.
Це було новинкою для корейців, адже тут, на відміну від Європи, тоді не було традиції зводити арки з нагоди пам'ятних подій.
У 1896-1899 роках А. Середін-Сабатін був придворним архітектором Коджона.
У цей період ним були побудовані 5 будівель європейського типу для палацу Токсугун: «Павільйон утихомиреного споглядання» (єдиний, що повністю зберігся), будівля малих прийомів «Палац доброти і милосердя», «Павільйон дев'яти досягнень», «Альтанка зеленого бамбука» і бібліотека «Палац проникаючого світла».
Наприкінці 1890-х рр. архітектор залишив службу у Коджона і повернувся до Інчхону.
Останніми роботами Середіна стали побудовані в 1902 році Дипломатичний клуб в Інчхоні та готель «Зонтаг», де переважно зупинялися дипломати, мандрівники та підприємці.
Всього за 20 років життя в Кореї Афанасій Середін-Сабатін розробив 16 проєктів і брав участь у будівництві значних для історії Кореї споруд, 6 з них збереглися і мають велику історичну цінність.
До цікавих сторінок біографії Афанасія Середіна-Сабатіна належить і те, що він був безпосереднім свідком вбивства японцями королеви Мін 8 жовтня 1895 року, і саме його письмове свідоцтво сьогодні є головним джерелом інформації про цю подію.