Ура-патріотизм та буденність

Опінії
01.04.2023, 10:08
Ура-патріотизм та буденність

Як і рік тому, як і у 2019-2020-2021, чинна влада вдає, ніби все під контролем.

Блогер, журналіст, засновник проекту Politicus Vulgaris

(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень).

Як пов'язані між собою дві новини:

1. Намір відновити експорт електроенергії з України;

2. Підвищення ставок за депозитами населення.

Їх пов'язує безпорадність Кабінету міністрів та Офісу президента.

В економіці України кепська ситуація. Безробіття, падіння виробництва та на цьому тлі щомісячне надходження 80 мільярдів на рахунки військовослужбовців. Якщо продовжувати так, то на нас чекають традиційні інфляція-девальвація-бідність.

НБУ вірно робить, вимагаючи від банків підвищувати ставки за депозитами. Бо гроші в економіці, що не працює, - то є "зайві" гроші, що тиснуть на ціни у "Сільпо" та "Ашані". Додати до них підвищення тарифів - і матимемо чергове коло інфляції, що закінчиться девальвацією.

Єдине, що здатне зв'язати ці гроші, - це працююча економіка.

А вона - не працює. Цей факт не приховаєш прогнозами зростання ВВП.

Ось більш правдивий показник. Споживання електроенергії в Україні у 2022 році скоротилося на 31,5% р./р., зокрема промисловістю – на 45% р./р., а населенням – на 16% р./р. При цьому виникли значні зміни у структурі споживання електроенергії – частка промисловості скоротилася в порівнянні з довоєнним роком з 42% до 33%. Ось звідки "надлишки" електроенергії, які Міненерго хоче експортувати, презентуючи це як перемогу.

Натомість саме зараз треба стимулювати розвиток економіки.

Ще коли почалася війна, було зрозуміло: хйло б'є в першу чергу по економіці України. Розрахунок був вірний. Без західної підтримки, ми вже давно не мали б за що воювати. Відтік людей, падіння платоспроможного попиту, закриття бізнесів тощо - це зараз фронт №2, після військового (віримо у ЗСУ).

Але як і рік тому, як і у 2019-2020-2021, чинна влада вдає, ніби все під контролем.

Насправді "під контролем" лише через західну допомогу. Сама Україна нічого не робить, аби стимулювати розвиток економіки. "5-7-9", загравання з забудовниками та розбудова державних монополій (Нафтогаз, держбанки) - цього недостатньо.

Шмигаль та його Кабмін, а також Офіс президента Зеленського, що стоїть за КМУ та монобільшістю - відверто не витягують рівень завдань. Отримати гроші від МВФ та витратити їх на війну - це не перемога і не здобуття.

Вже зараз час думати про Україну після Перемоги. З цією командою у Кабміні нічого зробити не вдасться. Це 300%, 500%, 1000%.

Але судячи з впертого несприйняття реальності - гадаю, їх доведеться позбутися лише оптом, разом з усією командою Зеленського.

Читайте також:
Опінії
На Банковій вирішили закидати шапками ворога, а українців обіцянками миру. Як казав Леонід Кучма, «так це ж уже було», і було з нами.
20 листопада, 19:23
Політика
В бюджеті залишаються гроші на Зелемарафон, але немає підняття зарплат і соціальних виплат.
18 листопада, 17:09
Політика
Влада зовсім пустилася берега, забувши про свої обов'язки перед українським народом. Ґрантожери виявилися потрібнішими для рейтингів.
17 листопада, 12:54
Політика
Збереження якоїсь частини країни й народу — це не перемога, а лише передумова для майбутньої перемоги. Треба називати речі своїми іменами.
14 листопада, 07:19
Опінії
Який сподівається потрапити до Верховної Ради вже не як ветеран війни, а як інвалід по зору.
13 листопада, 11:27