Уряд Азербайджану висловився проти незалежності Тайваню

СВІТ
14 січня, 18:08
Уряд Азербайджану висловився проти незалежності Тайваню

Авторитарний режим Ільгама Алієва підтримує політику єдиного Китаю. Острівна держава зі столицею у Тайбеї має скоритися КНР.

Про це йдеться в офіційній заяві міністерства закордонних справ Азербайджану у зв'язку із президентськими виборами, які відбулися на Тайвані. У Баку переконані, що китайські комуністи мають якесь «законне право» на ніколи непідконтрольний їм острів.

«Азербайджан не визнає ́й за жодних обставин не вѝзнає незалежність Тайваню та засуджує проведені вибори. Крім того, Азербайджан рішуче виступає проти втручання у внутрішні справи Китаю», — заявили у відомстві.

Тим часом слід зауважити, що згідно з підрахованими 100% голосів виборців новим президентом Китайської Республіки (власне, Тайваню — прим. ред.) став прозахідний кандидат від урядової Демократичної прогресивної партії — Лай Цінде (40,05%). Натомість прокитайський кандидат Хоу Юї (33,49%) від опозиційної партії Гоміндан посів друге місце.

Своєю чергою, комуністичний режим має намір і надалі дотримуватися принципу «одного Китаю», а також протистояти іноземному впливу та сепаратистській діяльності на Тайвані. Представник Державної ради КНР товариш Чень Біньхуа заявив про готовність «завдати несподіваного удару по ворогах» Пекіна.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам про те, що ймовірна потенційна воєнна агресія комуністичного Китаю проти демократичного Тайваню коштуватиме світові мінімум $10 трильйонів. Товариш Сі Цзіньпін мусить поміркувати над тим: чи варта його авантюра таких коштів.

вибір редакції
Читайте також:
Політика
Республіканська партія може здобути перемогу як на президентських, так і парламентських виборах у США у листопаді. З нею слід домовлятися.
11 вересня, 07:16
Світ
Під ізраїльським прем'єр-міністром хитається крісло. Визволити захоплених майже рік тому заручників Тель-Авіву спробує завдяки Москві.
03 вересня, 19:28
Світ
Замість спроб загарбати острівну державу комуністичний Китай міг би дезінтегрувати ресурсну федерацію. Московії час на звалище історії.
03 вересня, 08:24
Політика
На думку інших держав-учасниць, зміна клімату є більшою загрозою, ніж загарбницька війна. Тому Москву чемно запрошують на майбутню зустріч.
01 вересня, 12:56
Опінії
Післямова до візиту Моді
24 серпня, 14:03
Економіка
Київ і Пекін домовилися за жодних обставин не порушувати двосторонні фінансово-економічні зв'язки. Москва поки мовчки спостерігає.
23 серпня, 12:37