Уряд Азербайджану висловився проти незалежності Тайваню

СВІТ
14 січня, 18:08
Уряд Азербайджану висловився проти незалежності Тайваню

Авторитарний режим Ільгама Алієва підтримує політику єдиного Китаю. Острівна держава зі столицею у Тайбеї має скоритися КНР.

Про це йдеться в офіційній заяві міністерства закордонних справ Азербайджану у зв'язку із президентськими виборами, які відбулися на Тайвані. У Баку переконані, що китайські комуністи мають якесь «законне право» на ніколи непідконтрольний їм острів.

«Азербайджан не визнає ́й за жодних обставин не вѝзнає незалежність Тайваню та засуджує проведені вибори. Крім того, Азербайджан рішуче виступає проти втручання у внутрішні справи Китаю», — заявили у відомстві.

Тим часом слід зауважити, що згідно з підрахованими 100% голосів виборців новим президентом Китайської Республіки (власне, Тайваню — прим. ред.) став прозахідний кандидат від урядової Демократичної прогресивної партії — Лай Цінде (40,05%). Натомість прокитайський кандидат Хоу Юї (33,49%) від опозиційної партії Гоміндан посів друге місце.

Своєю чергою, комуністичний режим має намір і надалі дотримуватися принципу «одного Китаю», а також протистояти іноземному впливу та сепаратистській діяльності на Тайвані. Представник Державної ради КНР товариш Чень Біньхуа заявив про готовність «завдати несподіваного удару по ворогах» Пекіна.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам про те, що ймовірна потенційна воєнна агресія комуністичного Китаю проти демократичного Тайваню коштуватиме світові мінімум $10 трильйонів. Товариш Сі Цзіньпін мусить поміркувати над тим: чи варта його авантюра таких коштів.

Читайте також:
Політика
Робочий візит голови вітчизняного дипломатичного відомства до Делі покликаний залучити Індію на бік України. Уряд Нарендри Моді вагається.
31 березня, 11:15
Економіка
Диктатор комуністичного Китаю націлений обігнати США в економічному розвитку. Для цього до Пекіна запросили впливових діячів з-за океану.
28 березня, 21:54
Економіка
Венесуельський соціалістичний диктатор готовий позмагатися у видобутку «чорного золота» із сусідньою Ґаяною. Лондон не заважатиме Каракасу.
28 березня, 12:29
Політика
Смерті десятків тисяч українців, спалених будинків і мільйони тонн вкраденого в України врожаю не завада для business as usual із Москвою.
24 березня, 16:39
Війна
Президент Європейської Ради закликав континент готуватися до війни проти РФ; причому, ще від позавчора. Україна мусить перемогти.
21 березня, 12:29
Політика
На тлі російської агресії арабські держави надали Україні гуманітарної допомоги на понад $620 мільйонів. Головні донори: саудити і єґиптяни.
10 березня, 14:57