Агресія проти Тайваню коштуватиме світові $10 трильйонів — Bloomberg

ЕКОНОМІКА
10 січня, 19:06
Агресія проти Тайваню коштуватиме світові $10 трильйонів — Bloomberg
Фото: Bloomberg

Великі гроші — велика спокуса і великі амбіції. А їх, як відомо, не бракує китайському комуністичному диктаторові Сі Цзіньпіну.

Так, за прогнозами аналітиків впливового американського бізнес-видання Bloomberg, імовірна війна за Тайвань може обійтися світовій економіці $10 трильйонів. Указана сума — це приблизно трохи більше ніж 10% від усього світового ВВП.

Необхідно розуміти, що $10 трильйонів переважають сукупно як збитки від російської воєнної агресії проти України, так і наслідки коронавірусної пандемії та глобальної фінансової кризи. Чи прорахував свої майбутні кроки щодо Тайваню товариш Сі, наразі невідомо.

Економічна і військова міць КНР зростає, натомість на острівній республіці зміцнюється почуття власної, самобутньої та окремішньої національної ідентичності (не китайської, не ханьської — прим. ред.). Нестабільні відносини між Пекіном і Вашинґтоном, підігріті агресивною Москвою, створюють всі умови для кризи.

У будь-якому зі сценаріїв конфлікту ключовою проблемою для світу стане цілковита втрата ринку мікрочипів і напівпровідників, що виробляються на Тайвані. Аналітики видання Bloomberg також звернули увагу на ринкову капіталізацію 20 найбільших клієнтів тайванської корпорації «Semiconductor Manufacturing», яка сягає $7,4 трильйона.

Треба визнати, що всі ці розрахунки досить приблизні та закладають значні санкції ц мита проти комуністичного Китаю. Не до кінця відомо, чи країни об'єднаної Європи долучаться до цих санкції та як узагалі відреагують союзники США в Азійсько-Тихоокеанському регіоні.

Не відкидаймо й наявні на тепер технологічні проблеми в армії КНР через пошесну корупцію, яка у рази перевищує російську, що мають зменшити ймовірність вторгнення. Хоча постійне уникання ескалації, пропаговане чинним урядом США тільки заохочує Пекін скористатися можливістю для агресивного кидка на Схід.

Також медіаагенція «Останній Бастіон» додає, що попри публічні жонглювання Сі Цзіньпіна миролюбною риторикою, Пекін вишколює армію. У Тайбеї побоюються, що китайці спробують напасти на острів за рік-два.

Агресія проти Тайваню коштуватиме світові $10 трильйонів — Bloomberg_1
Читайте також:
Світ
Воєнна агресія спровокована Москвою проти України, катастрофічною для обох країн. Однак жертва завжди страждає більше за нападника.
14 квітня, 07:00
Війна
У Кремлі добре усвідомлюють схильність НАТО берегти своїх військових і цивільних Тож у РФ може виникнути стимул застосувати ядерну зброю.
08 березня, 19:04
Війна
Московські стратеги ніколи не відмоляться від імперських зазіхань на землі сусідів. Люди їх турбують менше за все.
04 березня, 08:27
Життя
38% тропіків Південної Америки може не просто перебудуватись на інший тип екосистеми, а цілковито деградувати. Із цим треба щось робити.
26 лютого, 06:09
Світ
Ресурсна федерація московії цілком здатна «блискавично» захопити Естонію, Латвію та Литву. Питання лише у тому, коли це станеться.
11 лютого, 16:31
Війна
Кремлівський агресор не вгомониться, доки не підкорить усю Україну. Але наразі для цього окупантам усе ще бракує сил і засобів.
04 лютого, 14:53