Уряд Іспанії закликали захистити іспаномовних громадян

СВІТ
30.09.2020, 09:23
Уряд Іспанії закликали захистити іспаномовних громадян

Понад 700 освітян вимагають від профільного міністерства Іспанії посилити роль державної іспанської мови у низці автономних регіонах.

Йдеться здебільшого про вищі та середні заклади освіти Каталонії, Басконії, Наварри, Ґалісії, Валенсії й Балеарських островів, інформує видання "El Mundo".

Відповідного листа вчителі шкіл і викладачі університетів вже надіслали міністру Ісабель Селаа, закликаючи гарантувати конституційні права носіїв іспанської (кастильської) мови.

«Державні службовці вказаних автономних регіонів систематично застосовують дискримінаційну мовну політику як інструмент конфронтації з Мадридом. У Каталонії жертвами таких дій стали іспаномовні діти та дорослі, чиїми правами знехтувано, адже кількість годин для навчальних програм їхньою рідною мовою зменшено до 25%», — зазначають підписанти листа.

Також наголошується, що іспанський уряд не повинен йти на жодні поступки каталонським і баскським сепаратистам, зокрема у питанні переваги регіональних мов над державною в усіх сферах життя.

«Оскільки бажаючи вберегти територіальну цілісність країни, можна її занапастити. Права належать не мовам, вони належать людям! Тому ми вимагаємо стати на захист носіїв державної іспанської мови, котрі опинилися в скрутній ситуації», — підсумовують освітяни у листі до міністра.

Читайте також:
Помічникам також встановлено розмір різного роду грошових виплат.
03.12.2020, 15:17
Керівників вишів та технікумів попросили врахувати рішення уряду, за яким забороняється відвідувати заклади освіти у групах понад 20 людей.
13.11.2020, 17:04
Керівництво навчального закладу в приміщення не допускають спецпризначенці.
28.10.2020, 17:00
Стипендія ім. М.С. Грушевського призначається за особливі досягнення у навчальній та науковій роботі.
28.10.2020, 11:27
У найближчий місяць навчання полтавських студентів відбуватиметься в особливих умовах.
16.10.2020, 12:05