Уряд Іспанії закликали захистити іспаномовних громадян

СВІТ
30.09.2020, 09:23
Уряд Іспанії закликали захистити іспаномовних громадян

Понад 700 освітян вимагають від профільного міністерства Іспанії посилити роль державної іспанської мови у низці автономних регіонах.

Йдеться здебільшого про вищі та середні заклади освіти Каталонії, Басконії, Наварри, Ґалісії, Валенсії й Балеарських островів, інформує видання "El Mundo".

Відповідного листа вчителі шкіл і викладачі університетів вже надіслали міністру Ісабель Селаа, закликаючи гарантувати конституційні права носіїв іспанської (кастильської) мови.

«Державні службовці вказаних автономних регіонів систематично застосовують дискримінаційну мовну політику як інструмент конфронтації з Мадридом. У Каталонії жертвами таких дій стали іспаномовні діти та дорослі, чиїми правами знехтувано, адже кількість годин для навчальних програм їхньою рідною мовою зменшено до 25%», — зазначають підписанти листа.

Також наголошується, що іспанський уряд не повинен йти на жодні поступки каталонським і баскським сепаратистам, зокрема у питанні переваги регіональних мов над державною в усіх сферах життя.

«Оскільки бажаючи вберегти територіальну цілісність країни, можна її занапастити. Права належать не мовам, вони належать людям! Тому ми вимагаємо стати на захист носіїв державної іспанської мови, котрі опинилися в скрутній ситуації», — підсумовують освітяни у листі до міністра.

вибір редакції
Читайте також:
Не може людина, закінчивши Гарвард чи Оксфорд, серйозно сприймати вчорашніх коміків. Це не смішно – це соромно.
24 вересня, 11:35
Натомість в Україні влада, політики та чиновники замість реформи освіти всіляко прагнуть відмовити громадянам у доступі до знань.
04 вересня, 08:01
Доступ майбутніх поколінь українців до освіти — погіршується. Але владі до цієї проблеми, як бачимо, немає діла.
03 вересня, 12:06
Заклади середньої освіти Глобинської громади отримали нові навчальні посібники для учнів 4-х і 8-х класів у рамках шкільної реформи.
19 серпня, 13:40
ПДАА випускає спеціалістів однієї з найпопулярнішої професії у світі.
19 липня, 11:58
Основним автором книги "Розмовляємо естонською. Мініграматика з тематичним словником" є доцент Тартуського університету Гейніке Гейнсоо.
28 квітня, 12:17