Уряд Іспанії закликали захистити іспаномовних громадян

СВІТ
30 вересня, 09:23
Уряд Іспанії закликали захистити іспаномовних громадян

Понад 700 освітян вимагають від профільного міністерства Іспанії посилити роль державної іспанської мови у низці автономних регіонах.

Йдеться здебільшого про вищі та середні заклади освіти Каталонії, Басконії, Наварри, Ґалісії, Валенсії й Балеарських островів, інформує видання "El Mundo".

Відповідного листа вчителі шкіл і викладачі університетів вже надіслали міністру Ісабель Селаа, закликаючи гарантувати конституційні права носіїв іспанської (кастильської) мови.

«Державні службовці вказаних автономних регіонів систематично застосовують дискримінаційну мовну політику як інструмент конфронтації з Мадридом. У Каталонії жертвами таких дій стали іспаномовні діти та дорослі, чиїми правами знехтувано, адже кількість годин для навчальних програм їхньою рідною мовою зменшено до 25%», — зазначають підписанти листа.

Також наголошується, що іспанський уряд не повинен йти на жодні поступки каталонським і баскським сепаратистам, зокрема у питанні переваги регіональних мов над державною в усіх сферах життя.

«Оскільки бажаючи вберегти територіальну цілісність країни, можна її занапастити. Права належать не мовам, вони належать людям! Тому ми вимагаємо стати на захист носіїв державної іспанської мови, котрі опинилися в скрутній ситуації», — підсумовують освітяни у листі до міністра.

Читайте також:
Керівництво навчального закладу в приміщення не допускають спецпризначенці.
28 жовтня, 17:00
Стипендія ім. М.С. Грушевського призначається за особливі досягнення у навчальній та науковій роботі.
28 жовтня, 11:27
У найближчий місяць навчання полтавських студентів відбуватиметься в особливих умовах.
16 жовтня, 12:05
МОН України рекомендувало вишам перевести студентів на дистанційне навчання. Ми дізналися, які заходи впроваджуються у Полтаві.
15 жовтня, 14:00
Вже понад 10 років не затихає дискусія навколо можливого об’єднання полтавських вишів.
14 жовтня, 14:32
Скандальновідомий "слуга народу" Максим Бужанський має намір примусово русифікувати українських дітлахів.
02 жовтня, 14:35