Уряд Іспанії закликали захистити іспаномовних громадян

СВІТ
30.09.2020, 09:23
Уряд Іспанії закликали захистити іспаномовних громадян

Понад 700 освітян вимагають від профільного міністерства Іспанії посилити роль державної іспанської мови у низці автономних регіонах.

Йдеться здебільшого про вищі та середні заклади освіти Каталонії, Басконії, Наварри, Ґалісії, Валенсії й Балеарських островів, інформує видання "El Mundo".

Відповідного листа вчителі шкіл і викладачі університетів вже надіслали міністру Ісабель Селаа, закликаючи гарантувати конституційні права носіїв іспанської (кастильської) мови.

«Державні службовці вказаних автономних регіонів систематично застосовують дискримінаційну мовну політику як інструмент конфронтації з Мадридом. У Каталонії жертвами таких дій стали іспаномовні діти та дорослі, чиїми правами знехтувано, адже кількість годин для навчальних програм їхньою рідною мовою зменшено до 25%», — зазначають підписанти листа.

Також наголошується, що іспанський уряд не повинен йти на жодні поступки каталонським і баскським сепаратистам, зокрема у питанні переваги регіональних мов над державною в усіх сферах життя.

«Оскільки бажаючи вберегти територіальну цілісність країни, можна її занапастити. Права належать не мовам, вони належать людям! Тому ми вимагаємо стати на захист носіїв державної іспанської мови, котрі опинилися в скрутній ситуації», — підсумовують освітяни у листі до міністра.

Читайте також:
Основним автором книги "Розмовляємо естонською. Мініграматика з тематичним словником" є доцент Тартуського університету Гейніке Гейнсоо.
28 квітня, 12:17
Головною причиною самі освітяни називають небажання молодих випускників вишів іти працювати у педагогічну галузь.
24 квітня, 15:45
У Таврійському національному університеті ім. В.І. Вернадського продовжується, як ні в одному іншому, колотнеча з виборами ректора
26 березня, 17:45
Що таке “Навчай для України” і як українська молодь відкриває нові освітні можливості для дітей в малих населених пунктах
05 березня, 12:05
Нав'язування відвертого "європоцентризму" у вітчизняних шкільних курсах є неприпустимим, бо сприяє викривленню історичної пам'яті учнів.
02 березня, 07:59
Помічникам також встановлено розмір різного роду грошових виплат.
03.12.2020, 15:17