Уряд Іспанії закликали захистити іспаномовних громадян

СВІТ
30.09.2020, 09:23
Уряд Іспанії закликали захистити іспаномовних громадян

Понад 700 освітян вимагають від профільного міністерства Іспанії посилити роль державної іспанської мови у низці автономних регіонах.

Йдеться здебільшого про вищі та середні заклади освіти Каталонії, Басконії, Наварри, Ґалісії, Валенсії й Балеарських островів, інформує видання "El Mundo".

Відповідного листа вчителі шкіл і викладачі університетів вже надіслали міністру Ісабель Селаа, закликаючи гарантувати конституційні права носіїв іспанської (кастильської) мови.

«Державні службовці вказаних автономних регіонів систематично застосовують дискримінаційну мовну політику як інструмент конфронтації з Мадридом. У Каталонії жертвами таких дій стали іспаномовні діти та дорослі, чиїми правами знехтувано, адже кількість годин для навчальних програм їхньою рідною мовою зменшено до 25%», — зазначають підписанти листа.

Також наголошується, що іспанський уряд не повинен йти на жодні поступки каталонським і баскським сепаратистам, зокрема у питанні переваги регіональних мов над державною в усіх сферах життя.

«Оскільки бажаючи вберегти територіальну цілісність країни, можна її занапастити. Права належать не мовам, вони належать людям! Тому ми вимагаємо стати на захист носіїв державної іспанської мови, котрі опинилися в скрутній ситуації», — підсумовують освітяни у листі до міністра.

вибір редакції
Читайте також:
Опінії
На тлі успіхів України на полі бою не варто забувати про тил. Подивімося, яке ж майбутнє для вчителів готує Зе-влада.
16 вересня, 18:12
Життя
Фахові поради батькам і вчителям до 1 вересня та початку нового навчального року.
01 вересня, 19:45
Світ
Абітурієнти з України отримали дозвіл на вступ до грузинських університетів без складання обов'язкового Єдиного національного оцінювання.
22 серпня, 17:03
Війна
Трудовий колектив Херсонського державного університету вирішив поновити освітній процес, поки у дистанційному форматі.
10 квітня, 19:23
Історія
Продовжується руйнація української освіти
30 січня, 12:27
Історія
Людина, яка попри більшовицьку окупацію своєї батьківщини взялася виховувати та навчати, заслуговує на шану й визнання...
13.11.2021, 18:12