Уряд Литви підвищить виплати педагогам, які викладають литовську мову закордоном

13 лютого, 16:40
Уряд Литви підвищить виплати педагогам, які викладають литовську мову закордоном

Литовське міністерство освіти підготувало законопроєкт про підвищення соціальних виплат вчителям-філологам.

Заробітна плата торкнеться як безпосередньо педагогів самої Литви, так і тих, хто викладає литовську мову і літературу у сусідніх країнах — Білорусі, Польщі та Калінінградські області РФ.

Відповідна інформація була оприлюднена 12 лютого на сайті профільного державного відомства.

«У цілому ми нарахували 67 освітян-літуаністів закордоном, чиї зарплати нижче ніж у Литві. Із них 46 перебувають у Білорусі, 8 — у Польщі й 13 — у Калінінград», — зазначив міністр Альґірдас Монкевічюс.

За його словами, головна мета нового законопроєкту — заохочення до литовської культури якомога більше закордонних фахівців, які популяризують литовську мову і літературу.

Читайте також:
Співробітники Особливого архіву Литви виявили оригінальний примірник декларації, підписаний лідерами повстанчих загонів 16 лютого 1949 року.
15 лютого, 11:35
Приватний літак Євгєнія Прігоджина, довіреної особи президента РФ, зафіксували на летовищі у Вільнюсі.
10 лютого, 11:15
Методично, систематично, відкрито — так діють російські спецслужби у Балтійському регіоні з метою завербувати як найбільше агентів.
05 лютого, 12:50
Делегація Литовської Республіки пропонує оскаржити повноваження російської делегації в Парламентської асамблеї Ради Європи.
28 січня, 10:50
Очільник Литовської Республіки сподівається на рішучість лідерів країн-членів Євросоюзу у відповідь на російську агресію.
23 січня, 11:20
Литовський уряд ініціює створення у столиці країни пам'ятника першому президенту Антанасу Смятоні.
10 січня, 19:50