Утікач Боголюбов купив готель Radisson у Хорватії
Боголюбов не повідомив про це Високий суд Лондона, попри обов’язок розкрити активи.
Скандальний ексспіввласник «ПриватБанку» Геннадій Боголюбов, схоже, забув повідомити Високий суд Лондона, що має стосунок до розкішного готелю з мережі Radisson в Хорватії, попри обов’язок розкрити активи.
Виданню «Телеграф» вдалося виявити, що ряд компаній та їх керівників, тісно пов’язаних з колишніми власниками «ПриватБанку», є співвласниками та управителями хорватського готелю Radisson Blu Resort & Spa, Split.
Згаданий готель у Хорватії належить трьом фірмам - AEDRO FINANCE LTD (белізький офшор), хорватській MEMENTO d.o.o., та кіпрській OLBIA INVESTMENTS LIMITED. Остання компанія – один з боржників, які вважаються пов’язаними з «ПриватБанком» часів Боголюбова-Коломойського і фігурує у відповідному списку.
У свою чергу OLBIA INVESTMENTS LIMITED через офшор MERVINOX HOLDING LTD належить Сергію Дистергову, про якого пишуть, що це «людина Боголюбова».
При цьому директоркою у фірмах, які володіють та керують готелем, є така собі Маріанна Гіаннаку, яка одночасно управляє рядом інших фірм із орбіти Боголюбова-Коломойського.
Готель Radisson Blu Resort & Spa, Split активно розвивається, нещодавно став із 4-зіркового 5-зірковим. Наразі він не включений до списку майна, внесеного Високим судом Лондона у так званий Freezing Order щодо арешту активів Коломойського-Боголюбова. Але з огляду на викладені факти ситуація навколо цього активу щонайменше потребує прискіпливого вивчення.
А Високий суд Англії, схоже, поки справді не знає про те, що у Боголюбова та Коломойського може бути ось такий цікавий прихований актив. У документах (відповідях на запити) Високого суду Англії, які потрапили у розпорядження «Телеграфа» і стосуються питання наказу про розкриття активів Геннадієм Боголюбовим, не фігурує жодна із фірм, причетних до готелю Radisson Blu Resort & Spa, Split. Хоча, звичайно, є багато інших цікавих прізвищ і назв компаній.
Втім, якщо щось крякає, як качка, має пір’я, як качка і не тоне у воді – то відповідь на питання «що це?», зазвичай, є однозначною. Так само, коли хтось розставив своїх людей керувати готелем, через фірми, афільовані з «колишнім» «ПриватБанком», але намагається сховати це все в офшорах – важко придумати якусь оригінальну відповідь на питання – «а чий же це Radisson Blu Resort & Spa у Хорватії?».
Тому, напевно, і «ПриватБанку», який займається поверненням присвоєних Боголюбовим та Коломойським активів, і правоохоронцям, варто уважніше придивитися Radisson Blu Resort & Spa, Split. Ми, в свою чергу, будемо слідкувати за цим питанням.
Що передувало
Наприкінці 2016 року після виявлення фактів численних зловживань у «ПриватБанку», який належав Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову, його було націоналізовано. Відповідне рішення Кабмін прийняв 18 грудня 2016 року, а вже 21 грудня – держава купила проблемний банк за 1 гривню.
Колишні власники усіма засобами, перш за все через українські суди, намагалися повернути втрачене. І періодично навіть отримували потрібні їм рішення. Але держава зробила по-хитрому. Вже націоналізований «ПриватБанк» вирішив вивести судовий розгляд з України в закордонну юрисдикцію та звернувся з позовом проти колишніх власників до Високого суду Англії. Тут злий жарт з Боголюбовим зіграла наявність у нього британського паспорту (адже Високий суд розглядає такі позови лише за умови проживання фігурантів на території Королівства).
9 грудня 2017 року «ПриватБанк» повідомив, що Високий суд Англії видав наказ про всесвітній арешт активів Коломойського, Боголюбова, та шістьох їхніх компаній. «Шляхом цього судового процесу «ПриватБанк» планує повернути кошти, сума яких, разом з процентами, складає понад 2,5 млрд. дол. США», — йшлося, зокрема, у повідомленні.
Відомо також, що суд обмежив Боголюбову та Коломойському витрати, встановивши тижневу «стелю» у розмірі 20 тисяч фунтів. Більше – лише за погодженням з «ПриватБанком».
На додачу держава замовила незалежне розслідування у авторитетного міжнародного детективного агентства Kroll. Детективи виявили в «ПриватБанку» часів Коломойського-Боголюбова численні зловживання. За даними агентства, які пізніше стали відомі як «звіт Kroll», шахрайські схеми колишніх власників завдали збитків у розмірі 5,5 мільярдів доларів.
2 вересня 2023 року Ігорю Коломойському вручили підозру у шахрайстві та легалізації майна, здобутого злочинним шляхом, і заарештували на два місяці з правом внесення застави. Наразі відомо, що він перебуватиме за ґратами щонайменше до осені 2024 року.
У листопаді 2023 року адвокати Коломойського та Боголюбова заявили, що позов до них розсипався у суді.
Але 31 січня 2023 року, за даними «Економічної правди» з посиланням на коментар «ПриватБанку», стало відомо, що суд у Лондоні розширив можливості для всесвітнього арешту активів колишніх власників «ПриватБанку». «Рішення англійського суду надати дозвіл банку отримувати судові накази про арешт активів за кордоном та вимагати від відповідачів надавати подальшу інформацію щодо розкриття активів, що дозволить контролювати виконання судових наказів про арешт активів, є надзвичайно позитивною подією для банку», – зазначили ЕП у пресслужбі «ПриватБанку».
Що стосується партнера Коломойського, то у липні 2024 року стало відомо, що Боголюбов утік з України за чужими документами. Його дружину після цього позбавили можливості обійняти важливу дипломатичну посаду в Австрії, а самому Боголюбову ДБР оголосило підозру у незаконному перетині кордону.