В день Києва діаспоряни розповіли про Нью-Київ в Канаді та Київ в американській Дакоті

ІСТОРІЯ
30 травня, 21:36
Київ
Київ
Фото: Погляд

А місто Чикаго є побратимом Києва. Саме там розташовне знамените українське село.

У неділю, 31 травня, столиця України відзначає свій день народження, їй виповнюється 1538 років.

Вшановують день народження столиці України й в діаспорі.

У цьому році святкування Дня Києва проходить в умовах карантину, святкові заходи проводять в онлайн і телеформаті.

Тож до дня Києва на і сторінці Diaspora.ua у ФБ підготували цікаві історії про міста з назвою Київ в США та Канаді.

Нью Київ – це не жарт, це назва цілком собі реального  поселення українців в Альберті, Канада.

Парафія в Новім Києві, як називали її в часі  заснування, одна з тих гарно облаштованих, згуртованих громад, де не було розколів, скандалів, де люди від самого початку все робили і приймали рішення цілою громадою.

Околиця Новий  Київ на середину 1920-их років нараховувала 4 школи – "Красна" школа, Школа "Київ", Школа "Воля" і школа "Запоріжжя".

Греко-католицька парафія Вознесення навколо якої крутилося все життя в поселенні почала формуватися в ранніх 1900-их рр. в середовищі ранніх переселенців, серед яких: Н. Якимець, С. Бусько, В. Стеблик, с. Цвігун, В. Фидини, Д. Марчак, Д. Самоїл, Г. Цимбалюк, С. Кілик, Т, Яремко, В. Фаріон та М. Крисак.

У 1918 році постала нова церква, на яку громада зібрала величезну на той час суму - 5 500 кан.дол. Це при тому, що розпис церкви і малювання фасаду замовили в знаного тогочасного маляра – Петра Липинського (автор розписів більшості церков в околиці), за яке він захотів не мало - –2000 доларів.

І у США також є Київ.

"Кієф" було традиційним правописом на той час.

Йдеться про  містечко Київ (Kief) в окрузі Макгенрі у штаті Північна Дакота. Невеличке за розмірами (на 2010 р. місто мало площу 3,21 км²), воно є частиною міста Майнот.

Київ був заснований українськими поселенцями в 1898 рр. як станція біля залізничної лінії Со-Лінія подружжям протестантів з Києва Антоном та Христиною Боковими і назване на честь українського міста Київ, який тоді входив до Російської імперії.

У 1909 р. тут було створене поштове відділення, а пізніше, в 1916 р., поселення набуло статус села. Містом Кієф став у 1967 році.

Попри компактність, містечко було досить добре розвиненим - місцеві мешканці займалися фермерством та бізнесом, тут був молокозавод, банк, магазини, кілька церков і дві школи.

Та з 1960-х років населення міста різко скоротилося, школу закрили, а згодом зник і бізнес, навіть закрили останній продуктовий магазин. Єдина наявна протестантська церква відкрита лише раз на тиждень. Наразі містечко більше схоже на хутір. Якщо в 1920 році тут мешкало понад 300 осіб, на 2018 рік – лише 14, а фактично мешкає ще менше.

А Американським містом-побратимом Києва є Чикаго. Цього року їхній співпраці виповнюється 30 років.

В Чикаго, яке відоме потужною українською громадою, низкою українських закладів і церков, а також славнозвісною українською околицею (про Українське село в Чикаго знають, напевне, всі українці), у 2012 році з'явилася також вулиця, названа на честь побратимських зв'язків з Києвом. Власне, таку назву отримала частина Чикаго авеню – однієї з центральних вулиць міста.

До слова Ukrainian Village вважається одним з найпрестижніших районів в США, а у 2002 р. його було оголошено районом-пам'яткою Чикаго.

Тут розташовані Український національний музей Чикаго, Український інститут модерного мистецтва, українські крамниці, «Пласт», собори св.Володимира і Ольги (на фото) та св.Миколая. Також тут є вулиця названа на честь кардинала Й.Сліпого.

Щодо історії заснування столичного, українського Києва, то офіційно прийнятою датою заснування Києва вважається 482 рік. За легендою, його заснували полянський князь Кий з братами Щеком і Хоривом, а також сестрою Либіддю. Назву місто отримало на честь Кия – найстаршого з братів, який і вважається засновником міста.

В день Києва діаспоряни розповіли про Нью-Київ в Канаді та Київ в американській Дакоті_1

вибір редакції
Читайте також:
Полтавська обласна рада присудила чотирьом військовослужбовцям нагороду за сумлінну працю у сфері патріотичного виховання молоді.
15 вересня, 08:18
Цієї неділі, 12 вересня, у селі Березова Рудка відбудеться традиційне обласне пісенно-мистецьке свято "Осіннє золото".
08 вересня, 08:08
Це відео за короткий час перепостили більш як 11 тисяч користувачів ФБ.
27 серпня, 16:10
Коли Велика Україна конала від голоду, створеного червоною ордою, 20-річний ОУНівець з Галичини не залишився байдужим.
19 серпня, 22:00
Християнська етика у закладах середньої освіти в Україні – це не про насадження реліґії, а про всебічний духовний розвиток школярів.
12 серпня, 08:43
Мешканців області запрошують завітати до Опішнянської громади Полтавського району на захід "Борщик у глиняному горщику".
10 серпня, 08:01