В день пам'яті наймолодшого українського «кіборга» – Зеленський написав про Жванецького

ВІЙНА
06.11.2020, 21:21
Сергій Табала-«Сєвєр»
Сергій Табала-«Сєвєр»

«Не шанує героїв моя країна».

Як уже набридло чути знову і знову
Порожні балачки, пафосні розмови!
"Мова калинова"... "Пісня солов'їна"...
Ще трохи побалакаємо – зникне Україна!
Згубили культуру, забули історію,
Почуваємося зайдами на своїй території

Сашко Положинський

В цей день, 6 листопада, 2014 року під час штурму російськими бойовиками диспетчерської вежі в аеропорту Донецька загинув доброволець, вояк 5-го окремого батальйону Добровольчого Українського корпусу «Правий сектор» Сергій Табала з позивним «Сєвєр».  

Похований боєць на Алеї Слави Центрального міського цвинтаря у рідному місті Суми, уродженцем якого він є.

В цей день героя згадують його побратими.

«6 листопада 2014 р., від артилерійського снаряда 100-мм протитанкової гармати МТ-12 «Рапіра» під час штурму російськими бойовиками диспетчерської вежі в аеропорту Донецька загинув боєць 1-ої окремої штурмової роти ДУК ПС друг Сєвєр (Табала Сергій).
Вічна пам’ять Герою!»
, – йдеться на сторінці 1 штурмової роти ДУК ПС.

Згадав про Сергія Табалу й музикант та колишній боєць ДУК ПС Олексій Бик.

«Сьогодні моя френдстрічка розділилася на тих, хто згадує нашого побратима Сергія «Сєвєра» Табалу, який шість років тому 19-річним загинув у ДАП, і тих, хто пробивається за 86-річним «харошим русскім» Міхаілом Жванєцкім, що нині «преставився», – написав Бик.

Додавши: в такі дні я шкодую, що ця війна так і лишилася десь далеко від Києва.

Абстрагуюся від неоднозначної персони Жванецького, який одночасно і засуджував збройну агресію Росії, і підтримував боротьбу українців на Майдані, і отримував ордена від Путіна, – про мертвих, як кажуть, або добре, або нічого окрім правди. 

Мова не про Жванецького. А, передусім, про деяких цинічних українських громадян, які згадують про Жванецького у своїх стрічках, але і слова не говорять про кіборга «Сєвєра». 

Серед даної категорії громадян особняком стоїть антиукраїнський «гарант» Володимир Зеленський, який оперативно відреагував на звістку про смерть відомого сатирика Михайла Жванецького та висловив співчуття всім, хто його любив та знав. 

Водночас пан Володимир і словом не обмовився про Героя України Сергія Табалу. Бо, можливо, і не чув ніколи про Сергія Табалу-Сєвєра та його геройський чин...

«Як казав Михайло Жванецький, нічого страшного, якщо над тобою сміються. Значно гірше, коли над тобою плачуть. Сьогодні такий гіркий день. Співчуття всім, хто його любив і знав. Я – серед палких шанувальників сили думки Михайла Михайловича. Його сатира стала для багатьох мудрістю», – написав у своєму Twitter Зеленський.
 
Не можна не погодитися з правотою слів, дійсно, талановитого гумориста. Бо слова Жванецького, процитовані Зеленським, найкраще говорять саме про «гаранта» – цю вкрай закомплексовану і неадекватну особу, яка за дивним збігом обставин все ще перебуває на посаді Президента України. І над яким сміються та від дій якого мало не плаче вся Україна...

До слова, у «Сєвєра» було не найкраще ставлення й до п'ятого президента Петра Порошенка, вони за життя Сергія бачилися, згадують друзі кіборга. Розповідаючи, що саме «Сєвєр» зняв Порошенка з грейдера на Майдані 1 грудня 2013 року, під час спроби штурму адміністрації Януковича... Яку Петро Олексійович захищав як міг.

Згодом президент Порошенко посмертно надав Сергію Табалі звання Героя України, але статус учасника бойових дій надавати не поспішав...

А мама добровольця після його загибелі ще довший час їздила на заробітки до Польщі.

Висновок цієї замітки простий. У нас, українців, є декілька візій майбутнього... Й одна з них та, що надихає та кличе до бою, щоб закінчити святу справу, яку ми всі разом розпочали на Майдані у 2013 році... 

Та врешті-решт сповнити Заповіт предків – здобути Українську Соборну Самостійну Державу. Зробити реальністю ідею, за яку віддали життя мільйони українських борців, серед них і «Сєвєр». 

UPD: Вже вночі, 6 листопада, в ефірі одного з політичних шоу були присутні більшість рейтингових політиків України. Наприкінці шоу, вони всі разом на чолі з ведучим вшанували пам'ять відомого гумориста. Про наймолодшого захисника українського аеропорту кіборга «Сєвєра» згадати забули...

Автор : Віктор Орел
Читайте також:
Малодушність Володимира Зеленського не дала можливості домовитися про реальне тимчасове припинення вогню на Сході України.
19 січня, 09:48
У відомстві воліють не згадувати й обставини загибелі Андрія Кузьменка.
10.12.2020, 17:56
Напередодні глави Вірменії, Азербайджану та Росії підписали угоду про припинення вогню в Нагірному Карабасі.
11.11.2020, 14:36
Також президент Азербайджану заявив про взяття під контроль ще семи сіл.
08.11.2020, 12:34
Сторони зазнали важких втрат, є жертви серед цивільних.
06.11.2020, 15:37