В Естонії засудили науковця, який працював на військову розвідку КНР

СВІТ
20 березня, 19:53
В Естонії засудили науковця, який працював на військову розвідку КНР
Фото: Delfi

Відомий естонський учений у галузі морських досліджень Тармо Киутс відсидить 3 роки за ґратами за співпрацю з китайськими спецслужбами.

Про це із зали засідань Талліннського міського суду повідомили журналісти місцевого видання "Eesti Ekspress".

Чоловік визнав, що здійснював незаконний продаж деяких державних таємниць Естонії та секретних відомостей НАТО військовій розвідці комуністичного Китаю.

На цю мить відомо, що Тармо Киутс – провідний дослідник Талліннського технічного університету, який багато років входив до наукової ради естонського міністерства оборони.

З 2006 року він займався розробкою проєкту глибоководного порту на естонському острові Сааремаа для військових кораблів Північноатлантичного альянсу, мав допуск до надсекретної інформації.

«Чому саме цей вчений зацікавив китайців зрозуміти складно, але те, що він працював на них свідомо, з певною мотивацією, вже доведений факт. Головним аргументом слугували гроші, адже Киутс отримував за свої послуги фіксовану "зарплату". За нашими даними, Розвідувальне управління Генерального штабу Народно-визвольної армії Китаю завербувало його ще у 2018 році й відтоді він постачав їм цінну інформацію», – прокоментував ситуацію заступник керівника Поліції безпеки Естонії Александер Тоотс.

Естонська державна прокуратура з'ясувала, що науковець встиг заробити не більш як 17 тис. євро; всю суму за вироком суду конфісковано, чоловіка етаповано до в'язниці.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що днями китайські комуністи неабияк активізувалися у сусідній з Естонією Фінляндії.

Читайте також:
Патріотам — тюрми, колаборантам — домашній арешт ?!
вчора, 09:18
Сергію, або хрестик зніми, або трусики одягни...
10 травня, 09:55
Частина третя
04 травня, 09:08
Частина друга
29 квітня, 10:40
Першою країною, яку спільно "розроблятимуть" спецслужби США — від ЦРУ і ФБР до АНБ і Нацрозвідки, — буде путінська Московія.
28 квітня, 11:24