В Гребінківському районі хочуть побудувати птахокомплекс без дозвільних документів та стратегічної екологічної оцінки (відео)

ПОЛТАВА
19.09.2019, 05:09

На площі 242 гектари в Гребінківському районі ТОВ «Оржицьке» планує побудувати птахокомплекс.

Проте й досі не виготовлені відповідні дозвільні документи та немає стратегічної екологічної оцінки. В департаменті екологічних та природних ресурсів побоюються, що на Полтавщині можуть в черговий раз наступити на одні і ті ж граблі.

Посадовці згадують протиправну діяльність свинокомплексу в селищі Білики, що у Кобеляцькому районі. Нагадаємо, що після багаторічної його експлуатації виявилося, що він побудований і функціонував із порушеннями ряду екологічних норм. Певний час протекцією свинокомплексу займався тодішній очільник Полтавський ОДА Валерій Головко. Після довготривалих протестів місцевих мешканців комплекс вдалося закрити.

Із 12 жовтня 2018 року в Україні діє закон «Про стратегічну екологічну оцінку». За словами заступника директора Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства ОДА Ірини Особік, цей закон поширюється на всі сфери економіки, зокрема на глобальні багаторічні стратегії розвитку України, довгострокові програми економічного й соціального розвитку, на майбутні державні й місцеві галузеві програми, зокрема й на генплани міст та містобудівну документацію.

За словами т.в.о. голови Полтавської ОДА Олега Пругла нині лише 15 відсотків територій Полтавщини охоплені генеральними планами.

Читайте також:
Невдовзі під Полтавою з’явиться нове визначне місце — старий дуб перетворять на справжній витвір мистецтва.
12:24
Мисливські угіддя Полтавської області поповнилася поголів'ям благородного виду ссавців племінної англійсько-польської лінії.
10:40
Пирятинська міська рада планує профінансувати у повному обсязі створення єдиної системи відеоспостереження.
09:16
На тлі карантину депутати Полтавської районної ради внесли зміни до загального фонду районного бюджету.
вчора, 11:32
Колони політдемонстрантів заполонили собою увесь центр міста.
24 травня, 15:29
Гадяцькі комунальні служби здійснюють поточний ремонт вулиці Набережна Груні та відновлюють тротуарні доріжки у місті.
23 травня, 08:56