В угорському маєтку Габсбурґів встановлять пам'ятник Орбану

СВІТ
03.10.2023, 19:35
В угорському маєтку Габсбурґів встановлять пам'ятник Орбану
Фото: The New European

Прем'єр-міністр Угорщини вирішив увічнити себе у бронзі. З цією метою витратять кошти, надані Брюсселем для порятунку економіки Будапешта.

Такі відомості з колишнього маєтку австрійської імператорської династії Габсбурґів — палацу Готвонпусто — оприлюднили розслідувачі аналітичного центру Heti Világgazdaság. З'ясувалося, родина Орбана давно поклала око на вказану архітектурну пам'ятку.

Доволі прикметно, що поруч із палацом розташоване селище Альчутдобож, в якому провів своє дитинство і юність чинний голова уряду Угорщини. Тому він і прагне не тільки привласнити нерухомість, а й встановити у ній бюст самому собі.

Станом на сьогодні маєток юридично змінив власника: спадкоємців династії Габсбурґів змусили відмовитися від будівлі та прилеглої земельної ділянки на 13 гектарів за 11 мільярдів форинтів (приблизно $35 мільйонів). До кінця року Готвонпусто офіційно належатиме панові Дьйозі Орбану, батькові Віктора Орбана.

Проєкт облаштування маєтку Готвонпусто
Проєкт облаштування маєтку Готвонпусто

А проте, вказаний палац вважається зразковою архітектурною формою доби раннього романтизму, його особисто спроєктував молодший брат імператора Франца I австрійський ерцгерцог Йозеф Габсбурґ. У віці 20 років Йозеф став палатином (тобто, намісником) Угорщини, де провів понад 50 років свого життя, повністю помадярившися.

Тепер символічну габсбурзьку спадщину Віктор Орбан воліє перетворити на музей на честь себе, як «видатного реформатора й охоронця угорських національних цінностей». Облаштуванням і реконструкцією займається приватна контора «Lőrinc Mészáros», яка орендувала нерухомість на 10 років, аби хоч якось відбілити репутацію прем'єр-міністра Угорщини.

«Між двома секціями основної будівлі новий власник встиг спорудити підземний гараж і ліфт до житлових приміщень. Під двома колишніми сараями знаходяться великі підземні зони, ймовірно бункерного типу, такі ж за розмірами, як і сама будівля. Цей проєкт коштував щонайменше 6 мільярдів форинтів (понад $20 мільйонів).

Попри те, що родина Орбана володіє нерухомістю, нам не вдалося зафіксувати їхню присутність на об'єкті. Зі зрозумілих причин, Віктору Орбану дуже рідко випадає можливість побувати там, хоча всі ремонтні роботи він курує особисто, зокрема і встановлення пам'ятника у залі, що колись була бібліотекою Йозефа Габсбурґа», — стверджують угорські журналісти-розслідувачі.

Палацова бібліотека, де збираються встановити пам'ятник Віктор Орбану
Палацова бібліотека, де збираються встановити пам'ятник Віктору Орбану
Читайте також:
Опінії
Для політиків, особливо президентів, робити все заради народу тут і зараз — запорука успіху. Прикро, що наші «державники» цього не вміють.
22 липня, 07:16
Опінії
Відсоток охочих захищати свою країну у нас більший від поляків і німців. Однак влада зробила все, щоби дискредитувати «людей у пікселі».
16 червня, 09:23
Політика
Ґрантожерка із партії «Голос» Інна Совсун підіграла «слугам урода». Анґлійська виявилася їм ближчою за мову Котляревського, Шевченка, Стуса.
09 червня, 10:36
Війна
Говорити правду — шкодить і роз'єднує українське суспільство. Красти та брехати — об'єднує і допомагає перемогти. Не переплутай-те!
16 травня, 07:19
Політика
Конґресвумен Марджорі Тейлор Ґрін пішла va banque в очікуванні, що її шеф знову займе Овальний кабінет. На берегах Потомаку політична буря.
03 травня, 07:01
Політика
Потужний віцепрем'єр-міністр із Зе-команди профанів просуває російський порядок денний. Юлія Свириденко воліє винищити українське жіноцтво.
01 травня, 12:36