В Україні розробили «розумний» БпЛА-камікадзе, який сам визначає цілі

ВІЙНА
22 квітня, 16:37
В Україні розробили «розумний» БпЛА-камікадзе, який сам визначає цілі

Головною перевагою БПЛА з машинним зором є здатність обробляти відео, розпізнавати обриси об’єктів і атакувати їх без участі людини.

Українське підприємство з виробництва безпілотників Wild Hornets тестує «розумні» дрони з нейромережею і системою відстежування цілей, що працює на українській електроніці.

Про це йдеться на офіційній сторінці спільноти в соцмережі X.

Як зазначають виробники, нейронна мережа розміщена на мікрокомп’ютері українського виробництва розміром 30х30, вмонтованому в БПЛА.

При цьому сам тестований безпілотник повністю складається з деталей українського виробництва: польотного контролера, регулятора двигуна, відеопередавача, камери, мікрокомп’ютера, радіоприймача (ELRS).

«За допомогою розумної системи він сам визначає цілі на полі бою (машини, піхоту). Оператору залишається тільки обрати одну з ідентифікованих цілей і атакувати її, натиснувши кнопку на пульті управління» — зазначають автори публікації.

На відео, оприлюдненому виробниками, можна побачити, як дрон із машинним зором розпізнає людей і транспортні засоби, як статичні, так і в русі. Система підсвічує потенційні цілі, виділяючи їх на екрані червоними або зеленими рамками. Крім того, безпілотник демонструє здатність самостійно ухилятися від предметів, що летять у його бік, імовірно, окупантам буде складніше збити його під час польоту.

Профільний портал Defence Express зауважує, що головною перевагою дронів з машинним зором є здатність обробляти відеозображення, розпізнавати обриси об’єктів і атакувати їх без участі людини. Згадана технологія нівелює залежність ефективності атаки від майстерності оператора, а також дає змогу ліквідувати залежність від РЕБ, оскільки останні умовні 100 метрів безпілотник може подолати самостійно.

Експерти також підкреслили, що технологія не є ноу-хау, однак необхідно, щоб вона функціонувала навіть на дешевому компактному мікрокомп’ютері. Окрім того, є високі вимоги до самого програмного забезпечення, а саму нейромережу потрібно навчати розпізнаванню об’єктів у різних умовах.
 

Читайте також:
Світ
Технологія розглядається насамперед для застосування в умовах воєнних дій.
12 лютого, 10:22
Світ
Безпілотники будуть літати разом з F-35 і майбутнім NGAD, але питання в тому, хто буде оператором цих "помічників"
15.02.2023, 12:23
Війна
Наразі у районі, де сталася пожежа, дуже задимлено, площа займання становить приблизно 2000 квадратних метрів.
вчора, 16:19
Війна
Висновок військово-лікарської комісії (ВЛК) діє один рік. Тому військовозобов'язані мають проходити її щороку.
вчора, 11:55
Війна
Попри повномасштабну війну в Україні подовжують діяти 8 097 церков, які пов'язані з країною-агресором.
вчора, 11:25
Війна
Глава МЗС Британії пообіцяв Києву допомогу «стільки, скільки буде потрібно».
вчора, 10:20