В Україні слід провести ревізію «партизанської слави» часів Другої світової війни — краєзнавець

ІСТОРІЯ
03 вересня, 09:31
В Україні слід провести ревізію «партизанської слави» часів Другої світової війни — краєзнавець

На 30-му році незалежності Україна досі не змогла розвіяти брехню про "визволення" Червоною армією і діяльність так званих "партизан".

Таку думку на своїй сторінці у Facebook 2 вересня висловив історик і голова Наглядової Ради благодійного фонду "Героїка" Ростислав Мартинюк.

За його словами, нещодавно відкритий відреставрований "Парк партизанської слави" на лівому березі Дніпра у Києві насправді вшановує не борців із гітлерівськими загарбниками, а совєцьких окупантів.

«Там поробили сучасні ремонти, спорудили барвистий водограй. Але у водах того фонтану купається слава убивць із НКВД, яких досі чомусь лукаво звуть "партізанами". Як пояснити київцям, що не можна проклясти одну окупацію — німецьку, славлячи натомість другу — московську?», — слушно запитує у соцмережі Ростислав Мартинюк.

При цьому краєзнавець наголошує, що для розвінчання міфів у поміч українцям може стати ґрунтовне дослідження історика Віктора Моренця.

У ній на прикладі Чернігівщини детально описуються дві окупації 1940-х років — тобто нацистський і совєцький режими, які нещадно знищували все українське.

Читайте також:
Перший був переважно локальним явищем за царської Росії, другий — за СССР набув тотального характеру.
18 вересня, 14:00
Тоталітарна ідеологія з її символами та доктриною має бути заборонена законом, а Голодомор — визнаний актом спланованого геноциду.
14 вересня, 12:34
У Вільнюсі провели урочисті заходи з нагоди 506-річчя знаменної події у нашій спільній історії — битви під Оршею.
10 вересня, 08:48
На думку "гаранта", в Україні немає єдиної української нації, а є багато різних людей, багато національностей і віросповідань.
26 серпня, 10:37
Пирятинська влада й ветерани бойових дій розглянули питання створення у місті алеї пам’яті полеглих на Донбасі військовослужбовців.
26 серпня, 08:49
Японія добре вивчила уроки Другої світової війни, а відтак не має жодних намірів повертатися до мілітаризму та військових загарбань.
15 серпня, 20:05