В Україні створено навчальну платформу "Професійна освіта онлайн"
"Платформа дистанційного навчання "Професійна освіта онлайн" - це максимально сучасний та зручний інструмент
В Україні створили цифрову навчальну платформу "Професійна освіта онлайн" для учнів, педагогів та всіх охочих змінити професію чи освоїти нові навички.
Про це під час презентації платформи повідомив заступник міністра освіти і науки Олександр Костюченко, передає медіа агенція Останній Бастіон із посиланням на Укрінформ.
"Платформа дистанційного навчання "Професійна освіта онлайн" - це максимально сучасний та зручний інструмент, що дозволить освоювати професії онлайн будь-де і будь-коли. На даний час на платформі є 24 навчальні курси, але їх буде набагато більше. Кожен курс розроблений в інтерактивному стилі, онлайн-платформа - це величезний крок для розвитку професійної освіти", - сказав він.
Голова підкомітету з питань професійно-технічної освіти Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Ольга Коваль зауважила, що першим поштовхом для розвитку дистанційної освіти була пандемія коронавірусу, а тепер великим викликом у цій сфері стала повномасштабна війна.
"Онлайн-платформа є помічником для учнів, викладачів, закладів освіти для того, щоб упроваджувати навчальний процес у сучасних складних умовах... Саме платформа професійної освіти є дуже важливим кроком у забезпеченні доступності і розширенні можливостей професійного розвитку, опануванні нових професій і здобутті професійної освіти", - зазначила Коваль.
Вона наголосила, що платформа буде корисною не лише для учнів професійно-технічних закладів, викладачів, а й дасть змогу вдосконалити свої знання для тих, хто займається самоосвітою та хоче підвищити свою кваліфікацію.
"Професії, які представлені на платформі, є ключовими напрямками нашого ринку праці, які першочергово потребують забезпечення фахівцями", - сказала Коваль.
Генеральний директор директорату професійної освіти Ірина Шумік зауважила, що платформа "Професійна освіта онлайн" є окремим модулем проєкту "Всеукраїнська школа онлайн", який також реалізується Міністерством освіти і науки.
"Ключові функції платформи - забезпечення вчителів і учнів закладів професійної освіти актуальними освітніми матеріалами, розроблення наочних мультимедійних матеріалів для використання педагогами в освітньому процесі... На платформі є також перелік онлайн-курсів для підвищення кваліфікацій і додаткових навичок педагогічних працівників. Кожен охочий може отримати відповідні матеріали для самоосвіти", - розповіла Шумік.
Вона додала, що платформу створили за підтримки міжнародних партнерів, а ідейним натхненником стала Міжнародна організація праці. Доступ до платформи безкоштовний - достатньо пройти реєстрацію.