В Україні створено навчальну платформу "Професійна освіта онлайн"

СВІТ
24.12.2022, 12:35
В Україні створено навчальну платформу "Професійна освіта онлайн"

"Платформа дистанційного навчання "Професійна освіта онлайн" - це максимально сучасний та зручний інструмент

В Україні створили цифрову навчальну платформу "Професійна освіта онлайн" для учнів, педагогів та всіх охочих змінити професію чи освоїти нові навички.

Про це під час презентації платформи повідомив заступник міністра освіти і науки Олександр Костюченко, передає медіа агенція Останній Бастіон із посиланням на Укрінформ.

"Платформа дистанційного навчання "Професійна освіта онлайн" - це максимально сучасний та зручний інструмент, що дозволить освоювати професії онлайн будь-де і будь-коли. На даний час на платформі є 24 навчальні курси, але їх буде набагато більше. Кожен курс розроблений в інтерактивному стилі, онлайн-платформа - це величезний крок для розвитку професійної освіти", - сказав він.

Голова підкомітету з питань професійно-технічної освіти Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Ольга Коваль зауважила, що першим поштовхом для розвитку дистанційної освіти була пандемія коронавірусу, а тепер великим викликом у цій сфері стала повномасштабна війна.

"Онлайн-платформа є помічником для учнів, викладачів, закладів освіти для того, щоб упроваджувати навчальний процес у сучасних складних умовах... Саме платформа професійної освіти є дуже важливим кроком у забезпеченні доступності і розширенні можливостей професійного розвитку, опануванні нових професій і здобутті професійної освіти", - зазначила Коваль.

Вона наголосила, що платформа буде корисною не лише для учнів професійно-технічних закладів, викладачів, а й дасть змогу вдосконалити свої знання для тих, хто займається самоосвітою та хоче підвищити свою кваліфікацію.

"Професії, які представлені на платформі, є ключовими напрямками нашого ринку праці, які першочергово потребують забезпечення фахівцями", - сказала Коваль.

Генеральний директор директорату професійної освіти Ірина Шумік зауважила, що платформа "Професійна освіта онлайн" є окремим модулем проєкту "Всеукраїнська школа онлайн", який також реалізується Міністерством освіти і науки.

"Ключові функції платформи - забезпечення вчителів і учнів закладів професійної освіти актуальними освітніми матеріалами, розроблення наочних мультимедійних матеріалів для використання педагогами в освітньому процесі... На платформі є також перелік онлайн-курсів для підвищення кваліфікацій і додаткових навичок педагогічних працівників. Кожен охочий може отримати відповідні матеріали для самоосвіти", - розповіла Шумік.

Вона додала, що платформу створили за підтримки міжнародних партнерів, а ідейним натхненником стала Міжнародна організація праці. Доступ до платформи безкоштовний - достатньо пройти реєстрацію. 

вибір редакції
Читайте також:
Опінії
Міністр Шкарпет руйнує національні основи, які повинні вкладатися державою, у погляди дітей.
03 березня, 12:55
Опінії
Дослідження минувшини – це вир формування народів і націй у часі місці та дії від народження до смерті. Дарма, що у МОН про це не знають.
22 січня, 19:15
Опінії
У Львові звільнили вчительку української мови за те, що зробила зауваження дитині-переселенцю говорити в школі державною мовою
13 січня, 11:03
Виміри
Сплюндрована табачниками та шкарлетами система освіти України, не здатна самостійно опонувати проявам українофобів
09 січня, 11:35
Опінії
На тлі успіхів України на полі бою не варто забувати про тил. Подивімося, яке ж майбутнє для вчителів готує Зе-влада.
16.09.2022, 18:12
Життя
Фахові поради батькам і вчителям до 1 вересня та початку нового навчального року.
01.09.2022, 19:45